Projektas „Mažiau šiukšlių“

Mokykla nuo 2008 metų vykdo tarptautinę Gamtosauginių mokyklų programą. Buvome apdovanoti Žaliosiomis vėliavomis 2008 ir 2012 m. už ekologinių idėjų įgyvendinimą.

Šių metų rugsėjį mūsų mokykloje startavo naujas tarptautinis projektas „Mažiau šiukšlių“ (Litter less), kurį koordinuoja visuomeninė aplinkosauginė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“, remiant Aplinkosauginio švietimo fondo „Gamtosauginių mokyklų“ programai ir „Wrigley“ įmonės fondui.

„Mažiau šiukšlių“ projektas įgyvendinamas 15-oje pasaulio šalių. Juo siekiama skatinti vaikus ir vietos bendruomenę ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą, švarinti aplinką, rūšiuoti atliekas. „Mažiau šiukšlių“ kampanijos tikslas yra sumažinti šiukšlių kiekį ir daryti įtaką jaunų žmonių elgesio pokyčiams.

Pagrindiniai projekto siekiai:

• kelti sąmoningumą šiukšlinimo klausimu vietos aplinkoje ir vietos bendruomenėje;

• didinti mokinių žinias ir praktinius įgūdžius šiukšlių tvarkymo ir prevencijos klausimais;

• bendradarbiauti su kitomis mokyklomis siekiant propaguoti ŠDV (švietimą darniam vystymuisi);

• kampanijos veiklų įgyvendinimo informavimui naudoti 7 žingsnelių metodiką;

• parengti projekto baigiamąją ataskaitą (išvadas) ir skelbti tai multimedijos priemonėmis.

Platesnė informacija apie Gamtosauginių mokyklų programą pateikiama internetiniuose puslapiuose www.eco-schools.org;  http://mokykla.zalieji.lt

Projekto vykdymo koordinacinė komanda mokykloje:

• direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Rankelienė;

• pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolanta Gilvonauskienė;

• pradinių klasių mokytoja metodininkė Vaidutė Mažeikienė.

Pagrindinis puslapis > Apie mokyklą > Projektai