Gamtosauginių mokyklų programa

Mokykloje įgyvendinama Gamtosauginių mokyklų programa, kuri yra viena iš penkių Aplinkosauginio švietimo fondo ( FEE — Foundation for Environmental Education) pasaulyje įgyvendinamų programų. Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE) — tai 1981 m. įkurta tarptautinė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija. Pagrindinis Fondo tikslas — aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas, XXI a. darbotvarkės įgyvendinimas, įtraukiant įvairaus amžiaus ir tautybių žmones per formalų ir neformalų švietimą.

Savo tikslus Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE) įgyvendina vykdydamas penkias programas: Mėlynosios vėliavos, Miškų pažinimo, Jaunųjų aplinkosaugos reporterių, Žaliojo rakto, Gamtosauginių mokyklų.

Gamtosauginių mokyklų programa orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą. Programos nauda — aplinkosauginių žinių augimas, vietinės bendruomenės įtraukimas, vandens bei energijos vartojimo mažinimas, tarptautinių ryšių užmezgimas ir t.t. Programos dalyviai, įvykdę Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus, apdovanojami Žaliąja vėliava.

Gargždų „Kranto“ mokyklai šis apdovanojimas įteiktas 2008, 2012, 2013 ir 2014 metais.

Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorė mokykloje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Rankelienė.

Pagrindinis puslapis > Apie mokyklą > Projektai