„Kranto“ mokykloje — Comenius tarptautinis projektas

„Sveiki vaikai = Sveika Europa: žingsniai sveikos gyvensenos link“

(Pirmoji dalis)

 

Atveriam duris – pristatome projektą.

„Kranto“ pagrindinė mokykla, nors ir pakeitusi savo pavadinimą, bet visuomet stengiasi išlikti „ant bangos“. Daug gražių, kūrybingų darbų kasdien nuveikia ir mokiniai, ir mokytojai. Tačiau šiuo metu visa mokyklos bendruomenė ypač džiaugiasi vykdomu Comenius tarptautiniu projektu „Healthy children=Healthy Europe: steps to healthy life“. Lietuviškasis vertimas - „Sveiki vaikai = Sveika Europa: žingsniai sveikos gyvensenos link“. Šis projektas bus vykdomas net dvejus mokslo metus bendradarbiaujant net su devynių šalių mokiniais ir mokytojais.

Mes ne tik džiaugiamės, bet ir didžiuojamės, kad mokiniai, tėvai ir mokytojai nuoširdžiai palaiko idėją mokykloje apjungti sveiką aplinką, kūną ir sielą. Šiam puikiam projektui vadovauja anglų kalbos mokytoja metodininkė Vilma Žvinklienė, jai nuoširdžiai padeda kūrybingų įvairių mokomųjų dalykų mokytojų komanda, sveikatos priežiūros specialistė bei mokyklos administracija. Projekto metu visų devynių šalių dalyvaujančios mokyklos bus skatinamos propaguoti sveiką gyvenseną, mokysis ekologijos pagrindų, skatins fizinį aktyvumą, o svarbiausia — turės galimybę susitikti ir pasidalinti savo patirtimi. Svarbu ir tai, kad įvairios veiklos bus integruotos ne tik į anglų kalbos pamokas, bet ir į kitų dalykų dėstymą bei popamokinius renginius. „Kranto“ mokyklos komanda skatins mokinius domėtis pasauliu ir naujomis ekologijos temomis, kaups žinias apie savo šalies gamtą, mitybos įpročius ir tradicinius žaidimus, pasijus Europos bendruomenės dalimi, tobulins užsienio kalbos įgūdžius bei žinias, naudos IKT. Per du metus yra numatyta graži „puokštė“ prasmingų projekto rezultatų: internetinis puslapis, virtualus frazių žodynėlis, klausimynas apie projekte dalyvaujančias šalis, nedidelės apimties iliustruotas informacinis leidinys apie energijos tausojimą, plakatai vandens tausojimo tema, socialinių žaidimų rinkinys, DVD „Sveiki vaikai = Sveika Europa: žingsniai sveikos gyvensenos link“ ir kt. Bus organizuojami Žemės dienos renginiai, projekto pristatymo savaitės, sporto šventė „Pagauk Vaivos juostą“, europietiškų patiekalų ragavimo diena.

Taigi pradedam.

Mokiniai nuo rugsėjo jau dalyvauja šio projekto veikloje: dailės mokytojai D. Straukienei padedant organizavo projekto logo kūrimo konkursą, rūšiuoja šiukšles, mokosi taupyti vandenį. Šiuo metu Jaunieji aplinkosaugos reporteriai jau renka informaciją apie šiukšlių rūšiavimą Lietuvoje. Taip pat yra kuriamas projekto internetinis puslapis bei įrašinėjamos frazės lietuvių kalba virtualiam projekto žodynėliui.

Jau džiaugiamės išvyka į Prancūziją.

Vienoje iš Grasse miesto mokyklų įvyko pirmasis (penkių dienų) projekto dalyvių susitikimas. Dalyvavo Austrijos, Bulgarijos, Graikijos, Italijos, Lenkijos, Suomijos, Prancūzijos, Turkijos, ir, žinoma, mūsų mokyklos mokytojai (šįkart keliavo koordinatorė V. Žvinklienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Rankelienė). Šios kelionės svarbiausias tikslas buvo aptarti tolesnes projekto veiklas, susipažinti su Prancūzijos švietimo sistema, susitikti su projekte dalyvaujančių šalių koordinatoriais ir mokytojais.

Spalio 13-ąją visų šalių atstovai dalyvavo susitikime su Grasse meru Leleux. Spalio 15 dieną (pirmadienį) darbas vyko apsilankius Henri Wallon pradinėje mokykloje: dalyviai apžiūrėjo klases, stebėjo pamokas, aptarė projekto veiklas, moksleivių mobilumą. Buvo aptartas virtualaus frazių žodynėlio kūrimas. Tą pačią dieną suderintos ir kitų vizitų datos. Spalio 16 dieną svečiai vyko į Henri Wallon vaikų darželį. Vėliau buvo pristatyta ir diegiama virtuali duomenų saugykla „Dropbox“, aptartas internetinis svetainės projektas, išrinktas projekto logotipas. Tą patį vakarą prancūzai organizavo jiems labai įprastą susitikimą ir vakarienę su moksleivių tėvais.

Projekto dalyviams, pavargusiems nuo įtemptų dienotvarkių, prancūzai organizavo ir smagiąją kelionės dalį - kultūrinę – pažintinę veiklą. Jie apžiūrėjo Grasse miestą, dalyvavo piknike Antibuose ir žygyje Antibų iškyšuliu. Su kuprinėmis ant pečių projekto dalyvių komandos Antibų iškyšulyje (Cap d‘Antibes, įsiterpusiame į jūrą, takeliais eidami mėgavosi saulės kaitra, gėrė į save jūros gaivą ir peizažus, gėrėjosi išpuoselėtais botanikų sukurtais sodais. Išvykoje į Kanus stebėjosi pastatu, kuriame rengiami Tarptautinių filmų festivaliai, prabangiais viešbučiais, mašinomis, jachtomis, paplūdimiais. Vieną dieną buvo surengta ekskursija į Nicą — vieną didžiausių Žydrosios pakrantės (Prancūzijos Rivjeros) kurortinių centrų. Smagus pasivaikščiojimų maršrutas — garsioji „Promedane des Anglais“, besidriekianti palei Viduržemio jūrą, Nicos senamiestis ir pilies kalva su vandens kaskadomis. Spalio 15 dieną visi projekto svečiai lankėsi Fragonard kvepalų fabrike.

Pagaliau — šio susitikimo rezultatai pasiekti kaip laipteliais Grasse kopiant aukštyn: ryški tarptautinė komunikacija, lavinamos kalbinės kompetencijos, susipažinta su kitų šalių švietimo sistemomis. Vyko komandinis darbas, IKT kompetencijų tobulinimas. Aptartas tolesnis dalyvių bendravimas ir bendradarbiavimas. Išrinktas projekto logotipas. Numatytos ir aptartas projekto veiklų vykdymas iki lapkričio pabaigos. Aplankytos įžymios pietų Prancūzijos vietos.

Ar verta? Puiku? Įdomu? Taip!

Laukite tęsinio.

 

Pastaba. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Straipsnyje pateikta informacija atspindi dotacijos gavėjo, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.

 

„Kranto“ lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,

projekto komandos narė Rasa Rusteikienė  

 

1 2 3 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2013 m. gegužės 14 d.