Gegužės mėnesį vykusiame susitikime Lenkijoje buvo nuspręsta, kad kiekviena iš devynių šalių organizuos išvyką savo šalyje į saugomas teritorijas. Ugdydami vaikų sąmoningumą skatins mokinių gebėjimus išskirti ir aptarti ekologines problemas.

Birželio 4 d. „Kranto“ mokyklos 7c klasės mokiniai kartu su auklėtoja ir projekto koordinatore V. Žvinkliene bei projekto darbo grupės narėmis D. Straukiene ir R. Rusteikiene išėjo į sveiką gyvenseną propaguojantį turistinį žygį Pajūrio regioniniame parke. Pėsčiomis nukeliauta apie 19 km. Žygis prasidėjo Pajūrio įtvirtinimuose Memel-Nord (II Pasaulinis karas), o baigėsi Palangos botanikos parke. Mokiniai buvo skatinami ne tik laisvalaikį leisti draugiškai ir atsakingai, bet ir pajausti sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo akimirkas. Aplankyti pajūrio įtvirtinimai, išklausytos dvi gido Igorio Osnač ekskursijos apie Memel – Nord įtvirtinimų istoriją bei gintaro gaudymo paslaptis ir kilmę. Iš arti pamatyti gamtos paveldo saugomi objektai: Nemirsetos pajūrio baltosios ir pilkosios kopos, Olando kepurė, pajūrio riedulynai, augmenija, Plocio ežero rezervatas, eita ekologiniu gamtos pažinimo taku „Litorina“. Pajūrio regioninio parko direkcijoje mokiniai turėjo galimybę aptarti su ekologu Pajūrio regioninio parko ekologines problemas. Stebėti žuvėdrų pulkai, pačių gaudyti gintarai, ragauta tėvų išvirta gardi sriuba, inscenizuota garsi legenda apie Jūratę ir Kastytį, nuovargis kojose – visa tai mokiniams paliko neišdildomus įspūdžius ir norą žygį pakartoti.

Ypač džiugu, kad žygį organizuoti padėjo iniciatyvūs tėvai L. Ruseckas, R. Strauka, B.Gedvilienė, kurie visus nustebino ne tik parengtomis užduotimis ir vakariene, bet ir įteikdami žygio sertifikatus.