Gegužės 7 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyko rajoninis pradinių klasių mokinių saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“. Konkurso tikslas — skatinti pradinių klasių mokinius mokytis Kelių eismo taisyklių, ugdyti saugaus elgesio kelyje įgūdžius, domėtis eismo saugumo klausimais. Konkurse dalyvavo devynių rajono mokyklų pradinių klasių mokinių komandos. Tarp jų ir mūsų mokyklos komanda: Vilius Juknys (1a klasė), Jorė Balčiūnaitė (2a klasė), Sintija Bambalaitė (3b klasė), Marija Stalmokaitė (4a klasė). Mokinius konkursui ruošė šio straipsnelio autorės. Konkurso programą sudaro teorinės užduotys: kelio ženklai, užduotys kelių makete, viktorina, vaizdo užduotys, komandų kapitonų varžytuvės ir praktinės užduotys: perėjimas per kelią pėsčiųjų perėjoje, perėjimas per kelią sankryžoje, atšvaitų praktinis naudojimas. Mokiniai puikiai atliko visas užduotis ir konkurse užėmė II vietą. Taip pat komanda iškovojo teisę dalyvauti konkurso zoniniame ture, kuris vyko Kretingoje. Dalyvaudami konkurse mažieji eismo dalyviai mokėsi būti drausmingi, atsargūs, atidūs, patobulino savo įgūdžius saugiai elgtis gatvėse ir keliuose, pažino kelio ženklus, ugdėsi savisaugos jausmą.

Pradinių klasių mokytojos metodininkės

Virginija Milaknienė,