Kovo 18-oji – Šv. Patriko – airių globėjo – diena. „Kranto“ mokykloje švęsti šią dieną jau tapo tradicija.

Šv. Patrikas susijęs su į žemę grįžtančiu pavasariu, todėl visi mokyklos mokytojai ir mokiniai tradiciškai ėmėme „žaliuoti“. Šiam procesui vadovavo mūsų anglų kalbos mokytoja R. Juodeikienė. Mes, devintokai, papuošėme mokyklą žaliais dobilais, žaliai padengėme valgyklos stalus. Ryte pasitikome visus įeinančiuosius prie durų ir žaliai apsirengusiems dovanojome žalius saldainius. Per pertraukas veikė žalia 2 – 9 klasių moksleivių paroda, anglų kalbos mokytojos pasakojo apie Šv. Patriką, kartu su mokiniais sprendė kryžiažodžius. Mokytojai atsinešė žalio maisto ir skanavo priešpiečius, o mes nepatingėjome išrinkti ir žaliausią – ja tapo psichologė A. Buivydienė. Tiesa, vieną žioplumo klaidą įvėlėme – nepasveikinome Patriko Paškausko.

Po pamokų mokyklos aktų salėje įvyko šventės kulminacija — rajoninis renginys edukacinis žaidimas – viktorina „protų kovos“, kurio tema — „Jungtinės karalystės šventės ir tradicijos“. Šio renginio sumanytoja ir organizatorė – mūsų anglų kalbos mokytoja Vilma Žvinklienė. Ji džiaugėsi, kad iš viso rajono į „Krantą“ sugužėjo net dešimties mokyklų 7 -8 klasių mokinių komandos, savo rūbus papuošusios žaliais akcentais. Besikaudamos komandos susipažino su britų ir airių šventėmis bei tradicijomis, lavino anglų kalbos įgūdžius, mokiniai buvo skatinami savarankiškai ieškoti informacijos, pastebėti gabiausieji. Komisija, vertinusi komandų pasirengimą ir žinias, buvo išties solidi: D. Holliday (britas, gyvenantis Lietuvoje), N. Gotlibienė (Klaipėdos r. sav. švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja), taip pat mūsų mokyklos pavaduotojos V. Petrošienė ir I. Rankelienė. Žaidimo nugalėtojais tapo Veiviržėnų gimnazijos komanda „Bonfire“, jiems įteiktas specialiai šiam renginiui sukurtas kalendorius „Šventės Jungtinėje Karalystėje“. Kitoms komandoms įteikti padėkos raštai.

Visi renginio dalyviai buvo maloniai nustebinti 5-9 klasių mokinių teminiu koncertu (mokytojai V. Zacharevičienė ir R. Stoškus), originaliais dalyvaujančių mokyklų mokytojų sukurtais klausimais. Tikimės, kad tradicinę Šv. Patriko dieną minėdami kitąmet, ir vėl į savo mokyklą sukviesime gabiausius rajono „protus“ susikauti žaliame edukaciniame mūšyje.

Devintokai