2019 m. birželio mėnesį Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje lankėsi Stasys Stončius. Šis aktyvus užsienio lietuvis bendravo su įstaigos vadovais, mokytojais, mokiniais, apžiūrėjo mokykloje įrengtus kabinetus, edukacines erdves.

Pateikiame kai kuriuos Stasio Stončiaus biografijos faktus.

Išsilavinimas:

1953-1957 m. – įgytas anglų kalbos ir literatūros bakalauro laipsnis St. Amselmo koledže;

1972 m. – įgytas anglų kalbos ir literatūros magistro laipsnis Rivieros universitate;

Kvalifikacijos kėlimas: New Hamshire universitetas, Bostono universitetas, Floridos universitetas.

1989 m. St. Anselmo koledžas jam suteikė doktoranto laipsnį literatūros srityje.

Nashua, New Hamshire valstijoje (JAV), Švietimo skyriaus teikimu vienoje iš Nashua gimnazijų, kurioje jis dirbo, yra Stasio Stončiaus garbei jo vardu atidaryta medijos biblioteka (1994 m.).

Pedagoginio darbo istorija:

1957 m. – Masačiusetso valstijos gimnazija, anglų k. mokytojas;

1958-1969 m. – Nashua (New Hamshire valstijoje) gimnazijoje jaunesnių klasių anglų k.mokytojas;

1969-1970 m. – Nashua (New Hamshire valstijoje) gimnazijoje vyresnių klasių anglų k. mokytojas;

1970-1972 m. – Nashua (New Hamshire valstijoje) Švietimo skyriaus anglų kalbos departamento direktorius;

1972-1973 m. – Nashua (New Hamshire valstijoje) gimnazijos vicedirektorius;

1973-1977 m. – Nashua (New Hamshire valstijoje) gimnazijos direktoriaus pavaduotojas, vadovavo keturiems vicedirektoriams;

1977-1988 m. – Nashua (New Hamshire valstijoje) naujai įkurtos 1977 m. gimnazijos direktorius;

1988-1994 m. – Nashua (New Hamshire valstijoje) gimnazijos anglų kalbos mokytojas (susirgus tėvams priėmė sprendimą atsistatydinti iš gimnazijos direktoriaus pareigų).

Nuo 1994 m. yra pensijoje. Iki šiol dalyvauja visuomeninėje veikloje. Anksčiau vadovavo labdaros fondui, kuris siuntė pagalbą į Lietuvą kai kurioms ugdymo įstaigoms Kaune, Klaipėdoje ir net Gargždų „Naminukui“. Taip pat ilgus metus vadovavo specialiai sukurtam fondui, kuris rėmė talentingus, bet neturinčius lėšų studijuoti JAV aukštosiose mokyklose, studentus. Dažnai dalyvauja gimnazijų krepšinio varžybų teisėjų kolegijų veikloje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Inga Rankelienė