„Kranto“ mokykla įsikūrus nuostabioje vietoje šalia gražaus parko ir upės. Čia dažnokai mokytojai atsiveda mokinius ne tik pasigrožėti gamta įvairiais metų laikais, ieškoti įkvėpimo kūrybai, pakvėpuoti grynu oru, stiprinti sveikatos, bet ir supažindina su artimąja aplinka, skatina ją tyrinėti.

Gegužės 23 d. dauguma mūsų mokyklos mokytojų ir mokinių prisijungė prie pasaulinės akcijos „Pamoka lauke“. Šioje akcijoje praėjusiais metais dalyvavo daugiau nei 3,5 milijonai vaikų iš 100 valstybių. Pateiksime porą pavyzdžių, ką tą dieną veikė „Kranto“ pradinukai.

4b klasės mokiniai per pasaulio pažinimo pamoką, dirbant komandomis bei žaidžiant žaidimą „Iššūkių medžioklė“ („Scawanger hunt“), lenktyniavo ieškant europinių augalų artimoje aplinkoje (parke, aplink mokyklą) pagal nurodytą sąrašą. Prieš atliekant užduotis, teko padirbėti ir prie kompiuterių, panaršyti internete, kad susipažintų, kaip atrodo tie augalai, kurių pavyzdžius reikėjo surinkti arba nufotografuoti jų augimo vietoje.

1c klasės mokiniai, vadovaujant mokytojai Jolantai Gilvonauskienei, patys kūrė matematikos užduotis, jas užrašė ant lapelių, kuriuos panaudojo žaisdami parke matematinį žaidimą „Matematikos labirintai“. Taip pat žaidė linksmą pamėgdžiojimo žaidimą, kurį mėgsta daugelio šalių vaikai.

Smagu, kad turime galimybę pamokas gryname ore vesti ne tik akcijos metu.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Rasa Jeriomenkienė