Gegužės 28 dieną 1c klasės mokiniai kartu su mokytoja Jolanta Gilvonauskiene ir mokyklos socialine pedagoge Renata Piaulokiene vyko į Žemaičių sostinę – Telšius. Išvykos metu pirmokai pasivaikščiojo su gide po miestą skaičiuodami miesto simbolius – meškutes, pavaizduotas įvairiose skulptūrose ar statiniuose, išgirdo įdomių pasakojimų apie jas. Vėliau vyko į žemaičių muziejų „Alka“, kur šauni muziejaus edukatorė Simona vaikams papasakojo apie verpstukus, kuriais verpdavo siūlus, kol verpimo ratelių dar nebuvo bei parodė, kaip juos pasidaryti iš molio ir papuošti baltiškais ornamentais. Apžiūrėjome ir muziejaus eksponatus. Pirmokai svečiuodamiesi Telšiuose užsuko į „Džiugo namus“, kur susipažino su sūrio „Džiugas“ abėcėle: sužinojo kokį kelią nukeliauja sūris, kol patenka ant stalo, kokių profesijų žmonės jam padeda keliauti, kaip jį skanauti. Paragavo ne tik įvairių skonių sūrio, bet ir ledų su sūriu. Pirmokėliai patyrė daug smagių įspūdžių, įgijo naujų žinių ir prasmingai praleido laiką.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Jolanta Gilvonauskienė