Minėdami Žemaitijos metus, 2d klasės mokiniai su mokytoja V. Stonkiene apsilankė Žemaitijos sostinėje Telšiuose ir jos apylinkėse. Muziejuje „Alka“ vaikai susipažino su jo ekspozicijomis, dalyvavo edukaciniame užsiėmime apie Žemaitijos piliakalnius. Susipažino su jų archeologiniais radiniais, pasigamino molinius verpstukus, papuošė juos senoviniais baltų raštais. Sūrio „Džiugas“ namuose dalyvavo edukacinėje degustacijoje, kur sužinojo, iš ko ir kaip yra gaminamas lietuviškas kietasis sūris, kokia jame slypinti medžiaga yra naudinga tiek vaikams, tiek jų tėveliams. Žemaitijos muziejuje po atviru dangumi domėjosi, kaip žmonės gyveno seniau, galėjo palyginti turtingo, vidutinioko ir neturtingo žmogaus sodybas. Vėliau smagiai leido laiką Telšių urėdijos „Žvėrinčiuje“ ir sutelkę visas jėgas lipo į Šatrijos kalną, kur gėrėjosi nuostabiais Žemaitijos vaizdai. Kelionė buvo smagi ir turininga.

Pradinių klasių vyr. mokytoja

Vilma Stonkienė