2018-2019 m. m. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokiniai jau trečius metus iš eilės dalyvavo knygų skirtukų mainų projekte (Bookmark Exchange Project). Šio projekto tikslas – pakviesti mokyklas kurti rankų darbo skirtukus ir keistis jais su skirtingų pasaulio šalių bendraamžiais skatinant juos skaityti, susirasti naujų draugų, susipažinti su kitomis mokyklomis bei kitų šalių kultūra ir gyvenimu.

Dailės, technologijų ir dizaino pamokų metu septynių klasių (5c, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c) mokiniai piešė, spalvino, siuvinėjo, klijavo, pynė įvairius knygų skirtukus. Gruodžio pradžioje šie skirtukai iškeliavo į septynias partnerines mokyklas Kroatijoje, Vengrijoje, Portugalijoje ir JAV.

Kovo pabaigoje mus pasiekė knygų skirtukai iš šių šalių. Integruotose dailės, technologijų ir anglų kalbos pamokose projekte dalyvavusių klasių mokiniai susipažino su projektu, partnerinių šalių mokyklomis ir pasidalino gautais skirtukais.

Šio projekto koordinatorė mokykloje yra Sonata Mineikienė. Dailės mokytoja Danga Straukienė, technologijų mokytoja Daiva Kontrimienė ir dizaino mokytoja Inga Rankelienė supažindino mokinius su įvairiomis knygų skirtukų kūrimo technikomis.

Ačiū mokytojoms ir mokiniams už dalyvavimą ir bendradarbiavimą projekte.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė

Sonata Mineikienė