Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla kovo mėnesį dalyvavo akcijoje „Draugiška mokykla – 2019“, kurios tikslas – padėti mokiniams pažinti save, susirasti bendraminčių, ugdyti supratingumą ir pagarbą kitam“.

Vykusiose akcijos veiklose mokiniai rodė savo gebėjimus, siekė save įprasminti piešdami „Draugystės juostą“, kuria apjuosė mokyklą. Noriai ir entuziastingai dalyvavo dainų karaoke per aktyviąsias pertraukas. „Draugiškai šlepečių grandinėlei“ žaismingumo ir išradingumo taip pat netrūko. Šiltos emocijos liejosi per „Draugišką mokyklos šypsenėlę“.

Geranoriškai akcijos programoje dalyvavo Klaipėdos apskr. VPK Klaipėdos r. PK VS vyr. tyrėjos Rasa Matevičienė ir Silvija Šilinskė. Pareigūnės visų klasių mokiniams vedė teorinių žinių mokymus „Nepilnamečių teisinė atsakomybė“, vedė klasės valandėles apie elektronines patyčias socialiniuose tinkluose.

Pradinių klasių mokiniai visą mėnesį kūrė draugiškus tarpusavio santykius klasių valandėlių metu ir stengsis juos ugdyti nuolat.

6b klasės mokiniai dalyvavo Klaipėdoje vykusiame socialiniame renginyje „Gerbkime vieni kitus“, remiantis kovos menų Aikido filosofija, pristatyti būdai, kaip galima išvengti patyčių mokykloje ir už jos ribų.

Vyko bendri klasės tėvų-mokinių-mokytojų susirinkimai patyčių prevencijos tema.

Akcijos „Draugiška mokykla“ apibendrinimas – per pamokas pasakų skaitymas klasėse apie draugystę, šiltus, gražius tarpusavio santykius.

Organizatoriai: socialinės pedagogės – Rima Rumbutienė, Renata Piaulokienė, prezidentūros vadovė Vaida Zacharevičienė, muzikos mokytojas Ringaudas Stoškus, psichologė Simona Čeliauskaitė, VSPS – Svajūnė Šakienė visos akcijos metu stengėsi sukurti draugiškų santykių atmosferą mokykloje ir perteikti šiltas emocijas kiekvienam bendruomenės nariui.

Rima Rumbutienė

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13