Kovo viduryje „Kranto“ pagrindinės mokyklos skautai gavo ilgai lauktą laišką tolimojo Lemonto (JAV). Laišką parašė panašaus amžiaus skautai ir jų vadovas Andrius Kudirka. Laiške buvo atsiųsta užduotis ir Lietuvos skautų įkūrėjo P. Jurgėlos nuotrauka. Todėl nieko nelaukę, telefonus, kompiuterius ir televizorių iškeitėme į smagią šeštadienio išvyką Į Palangą.

Pirmiausia apsilankėme Palangos Iliuzijų name. Ten bandėme pažinti mokslą kitaip: darėme įvairius eksperimentus, sprogdinome, gaminome dramblišką pastą ir stebėjome unikalius ir interaktyvius eksponatus, bei tapome jų dalimi.

Kokia skautiška išvyka be žygio? Ošiant jūrai ir pušims keliavome Baltijos pajūriu į Birutės parką – į mūsų galutinį tikslą. Lemonto skautams norėjome parodyti vietą, kur 1933 metais lankėsi pasaulio skautų įkūrėjas lordas Robert Baden-Povell su žmona. Nuo to laiko Birutės parke atsirado skautų slėnis, o ant jame esančio akmens iškalti skautų įkūrėjo ir tuometinio prezidento Antano Smetonos inicialai. Šioje vietoje mūsų draugovė pasipildė dar 4 skautais, nes keturi kandidatai davė jaunesniojo skauto įžodį.

Nusifotografavę su P. Jurgėlos nuotrauka tokioje žymioje Lietuvos vietoje (tokia buvo amerikiečių užduotis) bei tokia svarbia mūsų draugovei proga, toliau tęsėme žygį parku. Parko grožį įamžinome nuotraukose, kad galėtume nusiųsti į Lemontą. O grįžus namo laukia ilgo laiško rašymas ir užduoties kūrimas mūsų naujiesiems draugams iš Amerikos.

 

Skautų vadovė

Rima Milkintienė

 

1 2 3 4 5 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Pagrindinis puslapis > Naujienos
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 03 d.