Pradinių klasių mokytoja R. Milkintienė ir mažieji mokyklos skautai gruodžio pabaigoje pakvietė visą mokyklos bendruomenę į akciją „Betliejaus taikos ugnis“. Jos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo kasdienybėje (veiksmuose, žodžiuose ir santykiuose). Jau daug metų skautai stengiasi kasmet vis geriau siekti šio tikslo, o prie jo prisijungia ir daugiau organizacijų – jaunieji ugniagesiai, ateitininkai, samariečiai, šauliai, Raudonojo Kryžiaus ir Maltos ordino savanoriai, pasauliečiai pranciškonai, parapijų bendruomenės.

Betliejaus taikos ugnies akcijos idėja kilo iš 1986 m. Austrijos nacionalinio radijo (ORF) inicijuotos socialinės paramos-labdaros akcijos „Šviesa tamsoje“.

Lietuva į akciją įsitraukė 1994 m., kai Lietuvos ir Lenkijos pasienyje pirmą kartą iš lenkų skautų Taikos ugnį perėmė Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjunga, o 1999 m. į pasienį pratęsti Ugnies kelionės vyko jau dviejų skautiškų organizacijų atstovai: į akciją įsitraukė ir Lietuvos skautų sąjungos skautai.

Iki Šv. Kalėdų Taikos ugnis pasiekia Prezidentę, Seimo narius, ministerijų, savivaldybių, kt. institucijų darbuotojus, vaikų ir senelių globos namus, ligonines, kalėjimus, universitetus, mokyklas, parapijų bendruomenes ir šeimas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Inga Rankelienė