Mokykloje 2018-2019 m. m. įgyvendinamas projektas „Bendrojo ugdymo turinio ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojai yra pakviesti kurti ir išbandyti pradinio ugdymo informatikos turinį.

Informatinio ugdymo pradinėje mokykloje tikslas – padėti mokiniams ugdytis informatinį mąstymą ir gebėjimus sumaniai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, siekiant veiksmingai mokytis visų dalykų, įgyti skaitmeninės kompetencijos, būtinos kiekvieno žmogaus visaverčiam gyvenimui žinių visuomenėje, pagrindus. Veiklos sritys: skaitmeninis turinys, algoritmai ir programavimas, problemų sprendimas, duomenys ir informacija, virtualus komunikavimas, saugumas ir teisė. Įdomu tai, kad informatiniam ugdymui naudojamos labai įvairios priemonės, o ne tik kompiuteriai (kaip mes dažniausiai mąstome).

Nuo rugsėjo mėnesio pabaigos iki spalio mėnesio pabaigos pradinių klasių mokytojos 5 savaites išbandė jau parengtas veiklas (priemones) ugdymo procese. Lapkričio pabaigoje pradinių klasių mokytojas ir mokinius pasieks pirmieji mokyklai skirti kompiuteriai. Numatyta mokyklos aprūpinimą įranga organizuoti keliais etapais. Džiaugiamės pradinių klasių mokytojų kūrybiškumu, bendradarbiavimu, siekiu taikyti šiuolaikines technologijas ugdymo procese.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto grupės vadovė

Inga Rankelienė

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15