Gegužės 24 dieną 4b klasės mokiniai su mokytoja išsiruošė į pėsčiųjų žygį. Nutarėme keliauti į Gerduvėnų kaimą. Ten mūsų laukė žinoma mūsų rajono žolininkė, rašytoja, šmaikščių tekstų apie augalus autorė Giedrė Bružienė.

Oras buvo puikus, nuotaika pakili, tad kelionė neprailgo. Kelionės tikslą pasiekėme saugiai ir greitai. Žolininkė mūsų laukė su pilnais ąsočiais gaivaus šaltinio vandens. Truputį pailsėję ir pasistiprinę tęsėme kelionę. Giedrė Bružienė mus pakvietė su augalais susipažinti miške ir pievoje. Vaikai labai domėjosi augalais, jų gydomosiomis savybėmis. Daugelis pirmą kartą pamatė augančias vaistines ramunėles – jų gausu žolininkės darželyje. Susipažino su įvairiomis mėtų rūšimis. Paragavo bitkrėslės ir sužinojo, kad ji suteikia puikų skonį mėsai, o iš dilgėlių – skani arbata. Taip diskutuodami atėjome prie stebuklingo šaltinio. Anot lektorės – nuo jo vandens net aklas praregėjo...

Išėję iš miško patraukėme per pievą. Vaikai buvo nustebę, kad kiekvienas augalėlis yra naudingas ir žmogui, ir paukščiui, ir gyvūnui. Minijoje pabraidę nutarė, kad jau galima maudytis.

Pailsėję pasukome link Gerduvėnų koplyčios. Vaikai sugalvojo norą ir, kad jis išsipildytų, uždegė žvakeles ir paliko šalia koplyčios. Aplankėme medienos apdirbimo cechą, apžiūrėjome medžio apdirbimo stakles. Didelį įspūdį paliko vaistažolių džiovykla.

Grįžę į Bružų sodybą pailsėjome, padėkojome žolininkei Giedrei Bružienei už nuoširdų priėmimą, įdomią kelionę, pažintį su vaistiniais augalais ir kupini įspūdžių grįžome į Gargždus.

Tokios netradicinės pamokos sudaro galimybę pasijusti gamtos dalimi, save ir gamtą pajusti visais pojūčiais. Padeda vaikams suprasti tai, ko mokosi, moko susieti žinias, pritaikyti jas praktikoje. Pamokos gamtoje – puiki dirva tyrimų atlikimui, o įgytos ir įtvirtintos žinios išlieka ilgai atmintyje.

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Virginija Milaknienė

 

1 2 3 4 5 6 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2018 m. gegužės 27 d.