Kur išvežamos rūšiuojamos buitinės atliekos? Kaip jos perdirbamos? Kur dingsta tos, kurių neįmanoma perdirbti? Ar galima jas panaudoti elektros energijos, šilumos gamybai? Atsakymų į šiuos klausimus dažnai ieško pradinių klasių mokiniai. Taip kilo mintis apsilankyti UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinėje jėgainėje.

Termofikacinės jėgainės kieme vaikus pasitiko įmonės darbuotojas ir pakvietė į konferencijų salę. Jis supažindino antrokus su įmonės įsikūrimo istorija, veikla. Antrokai sužinojo, kad elektros energijos ir šilumos gamyba iš buityje panaudotų atliekų yra svarbi „Fortum Klaipėda“ darbo dalis, kuri padeda mažinti aplinkos taršą ir sprendžia atliekų tvarkymo problemą. Pradinukams buvo naujiena, kad iš buitinių atliekų galima pagaminti net asfaltą. Jie pateikė daug įdomių klausimų apie įmonės veiklą, išsiaiškino, kaip „Fortum Klaipėda“ saugo aplinką.

Po paskaitos įmonės darbuotojas pasiūlė pasivaikščioti po termofikacinę jėgainę ir iš arčiau susipažinti su jos darbu. Vaikai užsidėjo šalmus, apsivilko ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais ir patraukė stebėti, kur dedamos atliekos, kaip „maitinami katilai“. Antrokai taip pat pamatė, kaip kompiuterių pagalba darbuotojai valdo visą darbo procesą.

Pažintis su „Fortum Klaipėda“ baigėsi ant įmonės stogo, kur antrokai pasidalijo įspūdžiais apie ekskursiją, padėkojo ekskursijos vadovui.

2c klasės mokytoja Ilona Stonienė