Vasario 26 d. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko rajono 8–12 klasių mokinių technologijų olimpiada „Šimtas ateities ženklų Lietuvai“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Olimpiados tikslas skatinti mokinius domėtis technologijomis, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias, ugdyti mokinių patriotiškumą, kūrybiškumą, savarankiškumą, atskleisti mokinių savitą požiūrį į tautinį paveldą, modernumą, šiuolaikiškumą, puoselėti tautiškumą. Olimpiada organizuojama pagal atskiras technologijų programas: mityba, tekstilė, konstrukcinės medžiagos, taikomasis menas, statyba ir medžio apdirbimas.

Šioje olimpiadoje konstrukcinių medžiagų srityje atlikęs praktinį darbą ir labai gražiai savo darbą pristatęs I vietą laimėjo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 10 a klasės mokinys Aivaras Kniukšta (dėlionė „Pažink Lietuvą“), mokytojas Vytautas Brazauskas. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 10 a klasės mokinys Aivaras Kniukšta su mokytoju Vytautu Brazausku buvo pakviesti dalyvauti balandžio 20 –21 d. Šiaulių profesinio rengimo centre vyksiančiame technologijų olimpiados respublikiniame etape, atstovauti Klaipėdos rajoną.

Balandžio 20 –21 d. Šiaulių profesinio rengimo centre vyko technologijų olimpiados respublikinis etapas, kuriame dalyvavo 10 a klasės mokinys Aivaras Kniukšta su mokytoju Vytautu Brazausku. Olimpiadoje pirmąją dieną Aivaras pristatė namų darbų kūrybinę užduotį ir atliko praktinę užduotį „Knygos viršelis Lietuvai“. Kūrybiniam darbui atlikti Aivaras turėjo 5 val. per kurias jis turėjo parengti darbo aprašą, technologinę kortelę, pagaminti gaminį ir jį pristatyti. Aivaras su užduotimi susitvarkė puikiai. Antrąją technologijų dieną vyko kūrybinių darbų, kurie buvo sukurti olimpiados metu paroda, darbų vertinimas. Sukurtais darbais džiaugėsi iš visos Lietuvos susirinkę mokytojai ir mokiniai (Olimpiadoje dalyvavo 105 mokiniai). Vertinimo komisijos sprendimu 10 a klasės mokiniui Aivarui Kniukštai už kūrybiškai atliktą ir išsamiai pristatytą darbą konstrukcinių medžiagų srityje buvo skirta III vieta . Mokinys apdovanotas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomu.

Mokytojas Vytautas Brazauskas

Plačiau >>