Pamokos gali būti labai įvairios. Tuo įsitikino 4c klasės mokiniai. Šį kartą integruota pasaulio pažinimo ir matematikos pamoka vyko UAB „Fortum Klaipėda“ jėgainėje. Jos metu ketvirtokai sužinojo kaip, panaudojant išrūšiuotas komunalines ir pramonines atliekas bei biokurą, gaminama šiluma ir elektra. Apie tai jokiame vadovėlyje nerasime tokios informacijos.

Prie įėjimo į jėgainę durų pasitikęs jos darbuotojas mus nusivedė į konferencijų salę, išsamiai supažindino su jėgainės darbu, atsakė į ketvirtokų klausimus. Vaikai sužinojo, kad įmonės tikslas – gaminti energiją, gerinančią šiandienos ir ateities kartų gyvenimo kokybę. Darbuotojas įvairių diagramų ir schemų pagalba paaiškino, jog „Fortum“ įdiegti energijos gamybos būdai yra mažiausiai taršūs, kad atliekų naudojimas energijos gamyboje yra svarbi atliekų tvarkymo dalis, nes taupomi gamtiniai ištekliai, mažinama sąvartynų apkrova ir rūpinamasi žmonių sveikata. Atliekų panaudojimas energijos gamybai – šiuolaikiškas ir ekologiškas atliekų problemos sprendimo būdas. Pamoką tęsėme ekskursijos po jėgainę metu.

Ketvirtokai grįžo įgiję naujų žinių ir kupini įspūdžių.

4c klasės mokytoja

Jolanta Gilvonauskienė