Specialiosios lavinamosios klasės mokinių rengimas savarankiškam gyvenimui neapsiriboja vien dalyvavimu tradicinėse pamokose. Gegužės 10 dieną Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos specialiosios lavinamosios B klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos rajono amatų centre Veiviržėnuose. Juos lydėjo mokytoja Dalia Puškorienė, mokytojos padėjėjos Ingrida Lingienė ir Ona Milvydienė.

Apsilankėme amatų centre, kur dalyvavome įdomioje ir smagioje edukacinėje veikloje. Domėjomės kulinariniu paveldu, kepėme bandeles. Mokykloje namų ruošos, savitvarkos pamokose įgytas žinias, gebėjimus turėjome progos pritaikyti netradicinėje aplinkoje. Visi mokiniai labai stengėsi atlikti darbą iki galo. Su malonumu vaikai kočiojo tešlą, formavo bandeles, gardino prieskoniais, užsirašė receptą. Mokiniai džiaugėsi, kad pavyko išlankstyti iš tešlos savo vardo pirmąsias raides. Kad darbai vyktų sklandžiai pagelbėjo šių amatų meistrė Aurelija Pociuvienė. Laikas praėjo labai greit, nepastebimai. Patys, paragavę kepinius, pasidžiaugėme rezultatu. Apžiūrėjome centro parodėlę, domėjomės tautiniu paveldu. Daug džiaugsmo suteikė bandymas austi bei tautinių drabužių „matavimasis“.

Apžiūrėję nedidelį Veiviržėnų miestelį, grįžome didžiai patenkinti, pakylėti, kad įdomių veiklų galima rasti ir mažuose rajono miesteliuose.

Specialiosios lavinamosios B klasės mokytoja

Dalia Puškorienė