Balandžio 12 d. įvyko baigiamieji festivalio „Myliu Etno“ renginiai. Festivalis „Myliu Etno“ – tai Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos projektas, vykdytas kartu su Gargždų „Minijos“ progimnazija ir iš dalies remiamas Lietuvos kultūros tarybos fondo.

Festivalis buvo pradėtas kovo 26 d. skelbiant Etnosavaitę. Kiekvieną diena buvo skirta tam tikroms veikloms – liaudies dainoms ir šokiams, etnožaidynėms, edukacijoms, kūrybinėms dirbtuvėms. Į veiklas įsilieti buvo kviečiamos viso Klaipėdos rajono mokyklos ir labai džiugu, kad beveik visos rajono mokyklos sudalyvavo vienokiose ar kitokiose festivalio veiklose ar renginiuose. Festivalio metu vyko konkursai, paskaitos, edukacijos, juostų pynimo, archajinių lėlių rišimo, animacijos kūrimo, delmonų siuvimo, plaukų pynimo pagal senąsias tradicijas, knygų skirtukų gaminimo, sodų rišimo dirbtuvės. Projekto partneriais buvo Dovilų etninės kultūros centras surengęs meninę-edukacinę programą apie rugio kelią nuo grūdo iki duonos, „Gargždų „Minijos“ kino teatras, padėjęs savo patalpose organizuoti animacijos kūrimo dirbtuves su žymia Lietuvos režisiere ir animacijos kūrėja Jūrate Leikaite, Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešoji biblioteka, pakvietusi į knygų skirtukų gaminimo dirbtuves, Klaipėdos technologijų mokymo centras, kurio moksleiviai surengė plaukų pynimo pagal senąsias tradicijas dirbtuves, Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo skyrius bei Klaipėdos rajono švietimo centras, padėję surengti etnografijos konkursą „Etnosmegenosūkis“, kūrybinių dailės darbų konkursą „Myliu Etno“ bei etnografinį šeimų turnyrą. Visas projektas pritraukė apie ~2500 dalyvių, apėmė apie 17 mokymo ir visuomeninių įstaigų, buvo įvykdyti 4 konkursai ir 19 veiklų bei renginių, išleistas kūrybinių dailės darbų konkurso laureatų darbų atvirukų rinkinys.

Balandžio 12 d. įvyko baigiamoji projekto „Myliu Etno“ konferencija skirta pedagogams ir vyresniojo amžiaus moksleiviams, o vakare surengta Klaipėdos rajono mokyklų bendruomenių baigiamoji vakaronė. Jos metu apdovanoti kūrybinių darbų konkurso laureatai. Šokti ir dainuoti kartu kvietė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos dainų ansamblio „Bangelės“, šokių kolektyvo „Skraja“ ir Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus folkloro ansamblio „Kvėitys“ nariai. Susirinkusieji turėjo galimybę paragauti ir nacionalinio kulinarijos paveldo patiekalų.

Projekto tikslas buvo pateikti etnokultūrą kitaip, suteikti galimybę „prisiliesti“ prie papročių ir tradicijų gyvai, o stebint dalyvių reakcijas bei girdint atsiliepimus galima drąsiai teigti, kad šį tikslą pasiekti pavyko.

Vyr. bibliotekininkė

Vitalija Valaikė

Daugiau informacijos ieškokite mokyklos „Facebook“ profilyje  https://www.facebook.com/krantomokykla

Foto albumas >>