Artėja gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Jos suteikia progą pabūti kartu, suvokti švenčių tradicijas, atskleisti savo meninius gebėjimus, patirti daug teigiamų emocijų. Š. m. kovo 27 dieną specialiosios lavinamosios B klasės mokiniai nekantriai laukė veiklos, kada galės pradėti marginti kiaušinius vašku. Mokytoja D. Puškorienė supažindino su šventės papročiais, marginimo būdais. Seniau kiaušiniai buvo dažomi augaliniais dažais. Vaikai sužinojo, kad svogūnų lukštai duoda šviesiai rudą spalvą, burokėliai – tamsiai raudoną, alksnių žievė – labai tamsią spalvą, o šieno nuobiros – žalsvą. Spalvų įvairovei papildyti naudojome ciberžolę, raudonąjį kopūstą ir net mėlynių uogienę. Peržiūrėjus kompiuteriuose kiaušinių marginimo raštus, ornamentus, išsirinkome labiausiai patikusį raštą. Veikloje aktyviai mokiniams talkino mokytojos padėjėjos I. Lingienė, O. Milvydienė, jos pasidalino savo žiniomis, patirtimi. Kiekvienas norėjo, kad jo margutis būtų pats gražiausias. Sužinojome, kaip pasiruošti vašką, įrankius, su kuriais marginami kiaušiniai. Didesnės galvutės tinka stambesniam raštui, storesnėms linijoms nubraukti, o mažesnės – plonoms linijoms, smulkiam raštui. Mokiniai džiaugėsi, kad šiuos margučius, bei anksčiau padarytus kiškučius parsineš į savo namus ir galės juos pasidėti ant šventinio stalo ar padovanoti artimiesiems.

Specialiosios lavinamosios B klasės mokytoja

Dalia Puškorienė