Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Tai tarsi raginimas rūpintis, globoti ir gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas. Jausdami pareigą puoselėti savo gimtąją kalbą jau antri metai organizuojame regioninį 7-8 klasių lietuvių kalbos konkursą „Žiniakovė“. Šiemet jis vyko vasario 28 d. Konkurse buvo ne tik užduotys iš lietuvių kalbos, literatūros, bet ir iš istorijos, nes minime Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Tad sumanėme integruoti du mokomuosius dalykus. Siekiant objektyvaus vertinimo „Kranto“ mokyklos mokinių komanda nedalyvavo. Džiugu, kad mūsų organizuotoje žinių kovoje savo lietuvių kalbos, literatūros, istorijos žinias pasitikrino 15 komandų iš skirtingų mokyklų. Taip pat pademonstravo, kaip geba greitai rasti informaciją naudodamiesi žodynais bei mobiliais telefonais. Po daugiau nei valandą trukusios kovos paaiškėjo trys komandos, užėmusios prizines vietas. Pirmąją vietą laimėjo „Minijos“ progimnazijos pirmoji komanda, antrąją – Vėžaičių pagrindinės mokyklos komanda, trečiąją – Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos antroji komanda.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja

S. Sičiūnienė