Lietuvai minint 100-ąsias nepriklausomybės metines etninė kultūra įgauna dar didesnę prasmę ir tai puiki proga senąsias tradicijas priminti jaunajai kartai, pateikiant jas šiuolaikiškai ir moderniai. Šiuo tikslu iniciatyvos ėmėsi Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, pasiūliusi kartu bendradarbiauti Gargždų „Minijos“ progimnazijai rašant etnokultūros projektą, skirtą Klaipėdos r. mokyklų bendruomenėms. Projektas pateiktas svarstyti Lietuvos kultūros tarybai ir šių metų pradžioje paaiškėjo finansuojamų projektų sąrašas, kuriame yra ir „Kranto“ etnokultūros entuziasčių Vitalijos Valaikės ir Ilonos Tulabienės parašytas projektas „Myliu Etno“. Projekto tikslas – populiarinti etnokultūrą Klaipėdos r. mokyklų bendruomenėse suteikiant mokiniams galimybę „paliesti“ liaudies meną gyvai ir griauti nusistovėjusius stereotipus, kad tai nuobodu. Lietuvos kultūros taryba šiam projektui skirs 2000 eurų.

„Myliu Etno“ kertinis akmuo – daug renginių ir kūrybinių dirbtuvių, kurie vyks etnosavaitės metu kovo 26-30 d. Renginiai pasklis po visą miestą, jų bus ir „Kranto“ mokykloje, ir „Minijos“ progimnazijoje, Klaipėdos r. J. Lankučio viešojoje bibliotekoje ir net Gargždų „Minijos“ kino teatre. Visose projekto veiklose mielai kviečiamos dalyvauti įvairių Klaipėdos r. mokyklų bendruomenės, joms būtinai bus siunčiami atskiri pakvietimai registruotis į tam tikras kūrybines dirbtuves, edukacijas ar kitus renginius. Šiuo metu taip pat jau vyksta vienas iš projekte numatytų renginių – tai dailės ir dizaino konkursas „Myliu Etno“, kurio metu bus išrinkti 5 geriausi darbai, o jų reprodukcijos išspausdintos atvirukuose. Taip pat vyksta registracija į smagų etnografinį konkursą-viktoriną šmaikščiu pavadinimu „Etnosmegenosūkis“.

Visus projekto renginius lydės Vitalijos Valaikės sukurtas logotipas, kuris atspindi modernų požiūrį į etnokultūrą, nepamirštant ir senųjų tradicijų.

 

Vyr. bibliotekininkė

Vitalija Valaikė

 

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2018 m. kovo 08 d.