2018 m. vasario 6 dieną daugiau nei 140 šalių visame pasaulyje jau penkioliktą kartą minėjo tarptautinę Saugesnio interneto dieną. Mūsų mokykloje ji buvo minima taip pat.

Šių metų šūkiu „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ (angl. „Create, connect and share respect: a better internet starts with you“) saugaus interneto (SI) ambasadorės mokykloje pradinių klasių mokytoja Jolanta Gilvonauskienė ir informacinių technologijų mokytoja Violeta Liuksienė kvietė visus atkreipti dėmesį į pagarbų elgesį internete, ragino galvoti ką skaitome, ką kuriame ir kuo dalinamės elektroninėje erdvėje.

Tuo tikslu pradinių klasių mokiniams buvo parengtos ir išdalintos saugaus interneto atmintinės, rodomi filmukai apie saugų internetą ir ten tykančius pavojus mokiniams, tėvams. 5-10 klasių mokiniai klasių valandėlių metu dalyvavo diskusijoje „Internetas - draugas ar priešas?“.

Pradinių klasių mokiniai savo mintis apie saugesnį internetą išreiškė piešdami plakatus. Vyresnių klasių mokiniai kūrė minčių žemėlapį „Interneto nauda ir pavojai“. SI ambasadorės paruošė plakatą, kuriame garbingo elgesio taisyklės internete užkoduotos QR kodais. Visų klasių duris papuošė draugiško interneto logotipas – mėlynasis meškiukas.

Tikimės, kad žinutės apie saugumą internete pasiekė adresatą.

Saugaus interneto ambasadorė

Jolanta Gilvonauskienė