Mokytojos A. Jeriomenkienės kabinete yra kampelis „po medžiu“, kuriame vaikai žaidžia įvairius stalo žaidimus. Smagiai laiko praleisti ateina ir maži, ir dideli.

O štai 7b klasės mokiniai per pertraukas renkasi pas auklėtoją „prie židinio“. Septintokai pasidaro arbatos ir klausosi A. Konan Doilio „Užrašų apie Šerloką Holmsą“.

„Aš čia ateinu, kai nėra ką veikti, – sako Akvilė. – Paklausau Šerloko Holmso istorijų ir pabūnu su klase“. „Naudingai praleidžiam laiką, – sako Augustė, – lavinam protą“. Emilija: „Man patinka, kai auklėtoja skaito, galima pailsėti. Labai smagu bent trumpam atsiriboti nuo mokyklos. Įdomi veikla, labai ramu“. Kristina: „Kai nėra ką veikti, smagu paklausyti skaitymo ir pasėdėti su draugais. Pailsiu nuo mokyklos šurmulio“. Živilė: „Smagiai praleidžiam laiką kartu su klase. Tampam draugiškesni, artimesni, pasiklausom įdomių nuotykių ir istorijų“. Greta: „Aš geriau įsimenu, kai skaito kas nors kitas“. Alanas: „Man patinka, kaip skaito auklėtoja ir klasiokai, galiu atsipalaiduoti ir pamatyti vaizdą“. Erikas: „Skaitymas išmoko naujų žodžių ir posakių, taip pat galime išmokti raiškiai skaityti“. Laura: „Kai auklėtoja skaito, aš geriau įsimenu. Geras jausmas pabūti su klase, visi mėgaujasi buvimu kartu“.

Iš pateiktų mokinių minčių galima daryti išvadą: smagu per pertrauką lakstyti lauke ar koridoriuose, bet kartais norisi ramiai pasėdėti kokiame kampelyje, pasislėpus nuo mokyklos šurmulio.

7b klasės auklėtoja

R. Juodeikienė