Klimato kaita – globali problema, kurios, atrodo, neįmanoma išspręsti, o kadaise užfiksuotas žiemos rekordas Klaipėdoje – 33,4 laipsniai šalčio – ateityje gali likti tik utopija.

Tęsdami UNESCO pradėtą veiklą apie klimato kaitą, 5c ir 7b klasės mokiniai aplankė Klaipėdos meteorologijos stotį. Mokiniai susipažino su stoties istorija, sužinojo, kaip nustatomi orai. Anksčiau tam reikėdavo kas tris valandas stebėti ir užfiksuoti matavimo prietaisų duomenis lauke. Šiandien šį darbą palengvina kompiuteriai. Darbuotojams nereikia net išeiti iš patalpų, kad sužinotų, kokia tuo metu yra temperatūra lauke, oro slėgis, kritulių kiekis ar debesuotumas. Viskas atliekama automatizuotai.

Moksleiviams buvo smalsu sužinoti, kaip keičiasi klimatas, ar specialistai pastebi globalaus atšilimo veiksnius, ir kad ir kaip bebūtų liūdna, stoties meteorologai moksleivių būgštavimus tik patvirtino, o pateiktas pavyzdys, kad, jei anksčiau sniego danga pajūryje išsilaikydavo kelias savaites ar net mėnesius, tai šiuo metu iš viso retai pasninga, dar labiau kėlė nerimą.

Jau geografijos pamokose pastebėta, kad moksleiviams įdomi globalinio atšilimo tema, įdomios šios problemos atsiradimo priežastys. Paskutiniu metu per pamokas daug buvo diskutuojama apie suvartojamos energijos reikšmę klimato kaitai. Elektros energijos suvartojimas pasaulyje kasmet auga, o elektrai pagaminti dažniausiai naudojami neatsinaujinantys energijos šaltiniai, kurie yra baigtiniai. Be to, juos deginant, į atmosferą išmetama daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Diskusijose kilo klausimas, ar gali kiekvienas žmogus kaip nors prisidėti prie šiltnamio efekto mažinimo? Ne gali, o reikia!!! Ši išvada įkvėpė naują projektą – „Būk sąmoningas. Taupyk“.

Reikia tik kelių mažų žingsnelių – išjungti šviesą, kai patalpoje nėra žmonių, naudoti taupiąsias lemputes. Tad nuo vasario „Kranto“ pagrindinė mokykla tiek savo, tiek miesto bendruomenę ragina būti sąmoningais, taupyti elektros energiją ir prisidėti prie klimato kaitos procesų stabdymo.

 

Geografijos mokytoja

Audronė Remeikienė

 

 

 

1 2 3
  • 1
  • 2
  • 3

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2018 m. sausio 31 d.