Gruodžio viduryje Klaipėdos rajono savivaldybė pakvietė kurti lesyklas paukščiams. Paukšteliams, vėstant orams, darosi vis sunkiau rasti maisto, o kai kuriems paukščiams išgyventi šaltąjį metų periodą be žmonių pagalbos neįmanoma. Kad maisto sparnuočiams netrūktų, o ir aplinka būtų graži, 3 d klasės mokiniai suskubo pasirūpinti mažaisiais mūsų draugais.

Gražią lesyklėlę sumeistravo Neilas Nesteckis su savo seneliu Danieliumi Venckumi. Lesyklėlę kalė ir Aras Šneideris su savo tėveliu Giedriumi Šneideriu. Abi lesyklėlės buvo pakabintos mokyklos kieme.

Sausio 12 dieną J. Lankučio viešosios bibliotekos skaitykloje rinkosi visi paukščių mylėtojai. Arui ir Neilui buvo padėkota už darbštumą, meilės gamtai ir paukščiams skatinimą „Kranto“ pagrindinėje mokykloje. Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais bei simbolinėmis dovanėlėmis. Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis išsamiau papasakojo renginio dalyviams apie tai, kaip reikėtų lesinti paukščius, atsakė į vaikų klausimus. Vaikai sužinojo, kad mėgstamiausias paukščių maistas – saulėgrąžos.

Trečiokai ir dabar pradžiugina paukštelius, paberdami lesyklėlėse saulėgrąžų. Smagu daryti gerus darbus – padėti Lietuvoje žiemojantiems paukščiams.

3d klasės mokytoja

Diana Simutienė