„Sveikata – brangiausias mūsų turtas“ – tokį posakį mes girdime labai dažnai. Tik ar susimąstome apie savo sveikatą, kol dar nesergame. Ar pagalvojame, kaip reikėtų maitintis, kad mūsų sveikata būtų gera? Su tokiomis mintimis mes, 8b klasės mokiniai, rinkomės į netradicinę veiklą, kurioje tyrėme mėgstamiausius gėrimus.

Penktadienį aktų salėje vyko integruota pamoka „Cukrus gėrimuose“, kurios pagrindinis tikslas- sužinoti cukraus ir kilokalorijų kiekį gėrimuose, paruošti stendą ir pristatyti visai „Kranto“ mokyklos bendruomenei. Su gamtos mokslų mokytojomis V. Jaseckiene ir I. Tulabiene skaičiavome, matavome ir svėrėme, su S. Brazauskiene aiškinomės rekomenduojamas ir maksimalias cukraus paros normas. Sužinojome, kadi cukraus nedidelis kiekis mūsų organizmui yra naudingas, bet perteklius atneša labai daug žalos.

Iš gėrimų etikečių sužinojome cukraus masę ir energetinę vertę. Apskaičiavę, koks realus kiekis cukraus yra atitinkamame gėrime, mes pasvėrėme ir supylėme į maišelius. Nustatėme, kad daugiausiai cukraus yra energetiniuose ir kolos gėrimuose, ypač „Just Cola“. Surinktą informaciją ir gautus rezultatus sudėjome į stendą, kuriuo aktyviai domisi mūsų mokyklos bendruomenė ir svečiai.

Baigus darbą padarėme išvadas, kad vietoj gaiviųjų gėrimų reikia gerti vandenį ir mažinti cukraus kiekį, pasirenkant mažiau cukraus turinčius maisto produktus. Tokius pasiūlymus dažnai girdime ir iš Sveikatos ministerijos.

„Kranto“ pagr. mokyklos mokinė

Sintija Bambalaitė