Minėdami sausio 13-ąją, moksleiviai ir mokytojai tradiciškai pirmosios pamokos metu rinkosi mokyklos kieme prie degančio simbolinio laužo. Skambant garsiajai „Laisvei“, kurią atliko tų dienų Vilniuje liudininkė muzikos mokytoja Rasa Linkienė, renginio dalyviai šildėsi karšta arbata. Choreografijos mokytojos Vaidos Zacharevičienės parengtos jaunosios šokėjos su liepsnojančiais fakelais atliko šokį. Įsimaišę į minią ir bendraudami su mokiniais ir mokytojais, šventės proga sveikino Seimo rūmų gynėjai Rimas Lukošius ir Viktoras Kura, kurie mokyklai įteikė savo Lietuvos šimtmečio dovaną – iš pabūklo gilzės padarytą varpą.

Pilietinė pamoka baigėsi. Tačiau patirti įspūdžiai paliko pėdsaką visų mintyse ir jausmuose, leisdami pajusti tų dienų nerimą ir džiaugsmą dėl iškovotos laisvės.

Ir dar viena. Šiais, jubiliejiniais Lietuvos šimtmečio metais, manau, Gargždų miesto Garbės piliečio atrankos komisijai tikrai neturėtų kilti klausimų, kam priklauso šis garbingas vardas.

Egidijus Žiedas

1 Prie simbolinio laužo Lietuvos laisvės gynėjai Rimantas Lukošius, Rasa Linkienė ir Viktoras Kura 3