Ne vienas suaugėlis nūnai tvirtina, kad mūsų mažieji niekuo nebetiki: nei pasakomis, nei Kalėdų Seneliu... Matyt, yra racijos šiuose pasakymuose, jeigu jau taip kalbama. Tačiau ar visiems ir ar visada? Kaip ten bebūtų, Gargždų „Kranto“ ketvirtokas Kernius nuo šių Kalėdų turės gerokai pergalvoti savo įsitikinimus. O gal kaip tik atvirkščiai – jis tikėjo stebuklais, šie ir išsipildė. Ne bet kada, o prieš pat Šv. Kalėdas.

O viskas prasidėjo taip. Lankėsi Kernius su klase rajono Savivaldybėje. Vaikams čia viskas įdomu – juk šiame pastate dirbantys dėdės ir tetos tvarko viso rajono gyvenimą. Įdomu, tai įdomu. O rimčiau su tais dėdėmis ir tomis tetomis padiskutuoti apie mūsų problemas, paklausti rimtų klausimų ne kiekvienas išdrįsta. Ne kiekvienas? Tik ne Kernius.

Visus mus ištiko bėdos dėl nesiliaujančių liūčių. Tai štai Kernius ir pasidomėjo, kodėl gatvėse telkšo balos, kad į mokyklą sausomis kojomis ne visuomet pavyksta nuvykti. Ką minėtame pastate rimtas pareigas užimantys darbuotojai daro, kad reikalai susitvarkytų. Paklausimas gautas. O kadangi signalas rimtas, toks privalo būti ir atsakymas – ne žodžiu, o taip, kaip priklauso: oficialiame rašte, su atsakingo darbuotojo parašu.

Vaikams beklausant mokytojos pasakojimo apie olimpines žaidynes, į klasės duris pasibeldė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Kad čia tikrai jis, o ne kas kitas, patvirtino vaikai: „Karbauskas!“ O ir svečias, pasirodo, ne vieną čia pažįstas: „Labas, Jone, labas Povilai, labas Pijau!“ Svečias pagyrė Kernių už pilietiškumą, įteikė atsakingų valdininkų parengtą atsakymą į jo paklausimą. O kad paskatintų ir kitus taip elgtis, prie atsakymo pridėjo maišelį kalėdinių saldainių.

Ir jūs, vaikai, taip darykite kitą kartą, kai lankysitės rajono Savivaldybėje. Gal ir jus ištiks graži šventinė staigmena. Ir nebūtinai per Kalėdas. Juk įvairių švenčių metuose ne viena.

Nuotraukoje: Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytoja Jolanta Gilvonauskienė, Kernius Balčiūnas ir rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Egidijus Žiedas