Lapkričio 15 d. Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko edukacinė popietė „TRIUŠIUKŲ ABĖCĖLĖ“ su žurnaliste, knygos autore Juventa Mudėniene (Titė Miku).

Popietėje dalyvavo 1a ir 4b klasių jaunieji skaitytojai. Jaukioje salėje, šalia improvizuotos scenos, mus pasitiko Titė Miku - buvusi televizijos laidų vedėja, žurnalistė, viešųjų ryšių specialistė Juventa Mudėnienė. Jos plati šypsena, spindinčios akys ir skardus balsas iškart visus sužavėjo ir perkėlė į pasakišką Triušiukų miestelį.

Ten skraido oro balionai, galima aplankyti stebuklingą pievą, kurioje sirpsta saldžiausios žemuogės, o triušytė Cikutė kepa cukrinius pyragus su mėtomis ir nėra jokio kalendoriaus! Kaip triušiukai sužino, kokia šiandien diena? Koks ilgaausis pažįsta tavo vardo raideles? Kas išgąsdino driežiuką ir kodėl apvirto jo vežimaitis? Visi „Triušiukų abėcėlėje“ gyvenantys triušiai turi vardus. Siuvėjas Silvestras, triušytė Gritė, fotografas Feliksas... Mažuose nameliuose gyvenantys ilgaausiai, pasakojo vaikams savo juokingas, linksmas ir padykusias istorijas.

Tai pirmoji tokia knyga, kuri iliustruota tik fotonuotraukomis, kiekvienai abėcėlės raidei skirtas linksmas eilėraštukas. Jį perskaitę galėjome surasti nuotraukoje daiktą, kuris prasideda ta raide. Vaikams labai patiko ši užduotėlė, nes teko paplušėti, kol rado pasislėpusius triušiukų daiktus.

Stebėdami novatorišką ir patrauklią edukacinę programą-spektaklį, vaikai išgirdo kiekvienos raidės istoriją, drauge skaitė, patys plasnojo, vaidino, kaukė kaip vilkai, mokėsi pasisveikinti ir atsisveikinti kaip triušiukai. Laikas bibliotekoje pralėkė paukščiu.

 

4b klasės mokytoja Virginija Milaknienė, 

1a klasės mokytoja Rima Smirnovienė 

 

1 2 3 4 5 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2017 m. lapkričio 22 d.