Nedaugelis žino, kad I. Simonaitytė buvo ne tik puiki rašytoja, bet ir gera siuvėja, todėl minint jos metus mokytojos I. Tulabienė, I. Žukauskienė ir S. Sičiūnienė kartu su 9, 10 klasėmis sumanė pažvelgti į jos kūrybą per mados prizmę.

Netradicinę pamoką pradėjo Gabrielė Austynaitė (10b kl.) ir Justinas Pabrėža (10a kl.), pristatė įdomius ir skaudžius faktus apie I. Simonaitytės gyvenimą, priminė, kad ji rašė ne tik apie lietuvninkų likimus, bet kartu atskleidė ir Mažosios Lietuvos etnografinį savitumą. Vėliau mokiniai žiūrėjo filmuką apie I. Simonaitytę ir pasižymėjo 3-5 faktus, o lietuvių kalbos mokytojos I. Žukauskienė ir S. Sičiūnienė apibendrino mūsų kraštietės unikalumą.

Vėliau fizikos mokytoja, etnokultūros edukatorė Ilona Tulabienė pristatė XIX a. pab. – XX a. pr. mados atspindžius rašytojos kūryboje. Kalbėjo apie tuometės mados tendencijas, drabužių dėvėjimo prasmes. Pasak I. Tulabienės, nėra ko stebėtis, kad I. Simonaitytė tekstuose daug dėmesio skiria aprangai, mat rašytoja buvo įvairialypė asmenybė: save įprasminusi ne tik kurdama, bet ir siūdama. Per rūbą atskleisdavo ir žmonių santykius, kultūrinius niuansus. Ji ne tik rašė, bet kartu ir piešė žodžiais.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja S. Sičiūnienė

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė I. Žukauskienė