2d klasės mokiniams spalio 4 dieną pamokos vyko Ventės rage ir Kintuose. Paukščių žiedavimo stotyje mus pasitiko ornitologas Vytautas Eigirdas. Jis parodė paukščių tinklus, papasakojo apie žiedavimo stotį, supažindino su langinės ir šelmeninės kregždės lizdais. Labiausiai visiems patiko zylės, kikilio ir kėkšto žiedavimo stebėjimas. Po ornitologų edukacijos patraukėme į Ventės rago ornitologijos muziejų. Apžiūrėję eksponatus, susipažinę su stoties istorija, kėlėmės į Ventės rago švyturį.

Nepravažiavome ir pro Kintus. Čia, Vydūno muziejuje, žiūrėjome filmą apie Mažosios Lietuvos etnografiją, papročius. Turėjome galimybę sėdėti suoluose, kuriuose sėdėjo Vydūno mokiniai. Susipažinome su šio krašto buitiniais daiktais, vėtrungėmis. Netgi išgirdome grojant Vydūno arfą, o baigiantis edukacijai gidė prabilo senąja lietuvininkų tarme.

Daug ištvermės pareikalavo žygis Kintų miško pažintiniu taku. Eidami susipažinome su raudonuoju ąžuolu: prisirinkome gilių ir šio medžio lapų. O prie Kintų girininkijos pamatėme tują, kuri yra pati didžiausia Lietuvoje ir jai apie 100 metų. Sužinojome, kad Europoje didesnė auga tik Šveicarijoje. Gera buvo po jos šakomis slėptis nuo lietaus, o tie, kas jo nepabijojo, apibėgo aplink kelis ratus.

Susipažinę su ornitologo darbu, Mažosios Lietuvos istorija ir gamtos paminklu – tuja, grįžome pavargę, bet praturtėję žiniomis.

Rima Milkintienė,

2d klasės mokytoja