Įdomiai ir išskirtinai pažymėti tarptautinę raštingumo dieną Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje jau tampa tradicija. Šiemet susivienijo lituanistai, bibliotekininkė, užsienio kalbų ir net technologijų mokytojai. Kaip žinia, tarptautinė raštingumo diena minima rugsėjo 8 d., o jau po keletos dienų, rugsėjo 13-oji, skirta visų mėgstamam saldžiajam šokoladui. Nenuostabu, kad kilo idėja abi šias dienas pažymėti kartu.

Lietuvių bei anglų kalbos mokytojos pakvietė mokinius dailyraščiu rašyti receptus, kuriuose pagrindiniai ingredientai turėjo būti šokoladas ir, žinoma, kūrybiškumas. Raštingiausiai atlikti darbai atrinkti eksponuoti mokyklos bibliotekoje. Dailyraščiu rašyti buvo sudėtinga, tačiau į šią akciją įsitraukė visi – nuo penktoko iki dešimtoko. Didžiausias atlygis buvo patys saldieji šedevrai, kuriuos rugsėjo 13 d. (Tarptautinę šokolado dieną) pagal anksčiau rašytus receptus jau pagamintus reikėjo atsinešti į gimtosios ir užsienio kalbų pamokas. Buvo ne tik ragaujama, bet taip pat mokiniai mokytojų ir bibliotekininkės buvo supažindinami su šokolado istorija, kilme, klasifikacija.

„Šokoladinis“ raštingumo projektas taip pat įtrauktas į mokyklos UNESCO veiklų sąrašą, todėl tiek dalyviai, tiek organizatoriai virtualioje UNESCO asocijuotų narių platformoje gaus virtualius ženkliukus.

Bibliotekininkė V. Valaikė ir

lietuvių kalbos vyr. mokytoja S. Sičiūnienė