„Kranto“ pagrindinės mokyklos 5c klasės mokiniai naujuosius mokslo metus pasitiko linksmai varžydamiesi.

Auklėtoja A. Remeikienė mokiniams surengė orientavimosi varžybas mokykloje. Penktokai pagal duotas užuominas turėjo rasti kabinetus, kuriuose praleis ne vienus metus. Užuominos buvo įvairiausios. Lietuvių kalbos kabinetą rasti padėjo M. Daukšos „Postilės“ ištrauka apie gimtosios kalbos svarbą. Informacinių technologijų kabinetą mokiniai atspėjo iš kompiuterinių terminų žodžių, pavyzdžiui, failas, atmintis, procesorius. Matematikos kabinetą pirmi surado tie, kurie greičiausiai išsprendė lygtį. Varžybų tikslas – ne tik greičiausiai rasti kabinetus, bet ir teisingai išspręsti pateiktas užduotis: išversti tekstą iš anglų kalbos, nupiešti muzikos instrumentą, atpažinti, kam buvo naudojami senovėje įvairūs buities prietaisai, tokie kaip sviestmušė, verpimo ratelis, išsiaiškinti, kas yra mokyklos direktorius.

Šios orientavimosi varžybos, susipažįstant su mokykla, buvo smagi patirtis penktokams ir įrodymas, kad ugdymas gali būti žaismingas.

Geografijos vyresnioji mokytoja

Audronė Remeikienė