Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje veikia pailgintos darbo dienos grupė. Ją lanko mokyklos pradinių klasių mokiniai.

Koks šios grupės veiklos tikslas? Tai nuostabi galimybė padėti tėvams auginti vaikus. Pradinių klasių mokiniai paruošia pamokas, susipažįsta su mokykla, jos aplinka, mokyklos darbuotojais, vyresniųjų klasių mokiniais, dalyvauja įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Tikime, kad tai praturtina vaikų patirtį, praplečia akiratį, padeda tapti tikru žmogumi, geru draugu.

Šiais mokslo metais pradinių klasių mokiniai turėjo puikią progą dalyvauti įvairiuose integruotose edukaciniuose užsiėmimuose. Rudenį mokyklos geografijos mokytoja A. Remeikienė vedė edukacinį užsiėmimą apie kompasą. Mūsų mokyklos pradinukai tyrinėjo kompasą, susipažino su pasaulio šalimis, atliko pažintines mokomąsias pratybas su kompasu, pasidalino savo įspūdžiais su draugais, geografijos mokytoja ir grupės auklėtoja.

Lapkričio mėnesį mūsų mokykloje tradiciškai vyksta „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Mokyklos bibliotekininkė V. Valaikė grupės mokiniams įdomiai, turiningai pristatė vieną iš pasirinktų rašytojų. Ketvirtokė Ugnė ir penktokė Deimantė vaikams garsiai skaitė pasirinkto autoriaus kūrinį, vėliau pradinių klasių mokiniai piešė „Kaip įsivaizduoju savo svajonių vasarą?“ Buvo miela ir smagu dalyvauti bendroje veikloje.

Vasario mėnesį bibliotekininkės padėjėja S. Vindžigelskytė grupės mokinius supažindino su Užgavėnių papročiais ir tradicijomis. Vaikai mokyklos skaitykloje žiūrėjo edukacinį filmuką „Užgavėnės Lietuvoje“, vėliau kiekvienas mokinys pasigamino po Užgavėnių kaukę. Vaikų darbeliai – kaukės, kurį laiką puošė mokyklos skaityklą. Kaukės gamyba, atliktas darbas ir demonstruojamas kūrinys suteikė vaikui pasitikėjimo savo jėgomis, kūrybinio džiaugsmo, padėjo pažinti gimtojo krašto papročius.

Kovo mėnesį grupės mokiniai dalyvavo integruotame užsiėmime „Duonos kelias“. Esame dėkingi mokyklos bibliotekininkei V. Valaikei, jos padėjėjai S. Vindžigelskytei. Kolegės papasakojo, koks sunkus ir ilgas duonos kelias ant mūsų kasdieninio stalo. Pasakojimas buvo praturtintas lietuvių patarlėmis, priežodžiais, mįslėmis apie duoną. Vaikai peržiūrėjo filmukus: „Duonos kelias“, „Duonos gamyba“. Vėliau prancūzų k. mokytoja A. Valskienė mokinius supažindino su prancūziška duona, jos gaminimo subtilybėmis. Po to mūsų mokyklos mažieji keliavo į svečius pas technologijų mokytoją D. Kontrimienę. Čia jų laukė praktinis užsiėmimas – vaikai buvo mokomi, kaip gaminama duonos gira. Buvo įdomu ir miela stebėti mažųjų bandymus prisilieti prie giros gamybos. Girą skanavome kitą dieną.

Kovo 10d. mokyklos bibliotekininkės padėjėja S. Vindžigelskytė pravedė edukacinį užsiėmimą „Dovana Lietuvai“. Vaikams buvo parodyta kaip galime pasigaminti trijų spalvų vėjo malūnėlius. Darbas vyko greitai, įdomiai ir rezultatyviai.

Prieš Šv. Velykas mokyklos bibliotekininkė V. Valaikė pradinukus supažindino su margučių dekoravimu įvairiais grūdeliais. Netikėta patirtis ir įdomus sprendimas. Vaikai išklausė pasakojimą apie senuosius lietuvių papročius, peržiūrėjo filmuotą medžiagą „Margučių rytas“, o vėliau patys margino kiaušinius. Šis užsiėmimas atnešė vaikams daug šypsenų ir atradimo džiaugsmo.

Grupės auklėtoja

Ramunė Gudirgienė