Ar įmanoma pamatyti perinčius paukščius iš arti? Kaip jie čiulba, kokias giesmes traukia? Į šiuos klausimus Jums gali atsakyti Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 1c ir 3c klasės mokiniai, 2017 m. birželio 1 d. apsilankę Nemuno deltoje.

Pradinukai kartu su mokytojomis dalyvavo edukacinėje programoje „Paukščių atpažinimas ir stebėjimas“. Ji suorganizuota įgyvendinant projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.

Darganotą pirmosios vasaros dienos rytą žingeidžių mokinių grupė iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradėjo kelionę į Rusnę. Prie Nemuno deltos regioninio parko direkcijos pastato jaunųjų keliautojų jau laukė edukacinės programos vadovas ornitologas ir gamtos fotografas Borisas Belchevas. Susipažinę su juo, pradinukai grožėjosi fotografo parodytomis nuotraukomis, bandė atpažinti jose užfiksuotus paukščius. Daugiausiai žinių turėję mokiniai buvo apdovanoti – jiems įteikti plakatai.

Borisas Belchevas pakvietė edukacinės programos dalyvius pasigrožėti Nemuno deltos regioniniu parku. Truputį pasivaikščioję, pradinukai su mokytojomis, naudodamiesi specialiais žiūronais, stebėjo, kaip plaukioja, skraido, vaikšto, tupi bei peri paukščiai. Mokiniai pamatė, kaip fotografas užfiksuoja paukščių gyvenimą, patys juos fotografavo.

Vėliau mažieji gamtininkai nuvyko prie Uostadvario apžvalgos bokštelio. Užlipę į jį, pasigrožėjo praplaukiančiais laivais ir tolumoje plytinčia Kuršių nerija, kartu su ornitologu žaidė didaktinį žaidimą, kuris pagilino žinias apie paukščius.

Borisas Belchevas padėkojo vaikams už kartu praleistą dieną, paskatino saugoti gamtą ir domėtis paukščių gyvenimu.

Pradinių klasių mokytoja

Ilona Stonienė