Kai už lango šviečia saulė, visai nesinori sėdėti klasėje. Gargždų parkas - puiki galimybė organizuoti netradicinę pamoką gamtoje.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytojai Audronė Remeikienė (geografija), Gintaras Jankauskas (istorija), Giedrius Ratkus (kūno kultūra) surengė integruotą pamoką „Gargždų miesto parko pažintis“. Pamokos tikslas – skatinti pažinti parko istorinę, geografinę pusę, aktyviai leisti laisvalaikį.

Pamoka – tai orientacinės varžybos, kuriose mokiai turėjo įveikti šešis punktus. Juos rasti galėjo perskaitę užuominas apie parko istoriją, miestelėnų pomėgius arba naudodamiesi miesto planu. Kiekviename punkte mokiniai rado klausimus, į kuriuos atsakė naudodamiesi internetu telefone arba parke pastatytais informaciniais stendais. Klausimai pateikti apie archeologinius tyrinėjimus, partizanų kovas, vokiečių įtvirtinimus bei Minijos upės slėnį, šaltinį, seniausią ąžuolą.

Laimėjo ta komanda, kuri atbėjo į finišą pirmoji bei teisingai atsakė į pateiktus klausimus.

Pamoka pavyko. Mokiniai atliko užduotis atsipalaidavę, linksmai nusiteikę. O suomiai sako, kad tik atsipalaidavęs mokinys gali būti motyvuotas. Paklausti, kaip jaučiasi po pamokos, mokiniai sakė, kad patiko ir norėtų tai pakartoti.

Geografijos mokytoja

Audronė Remeikienė