Įvairiausiuose švietimo dokumentuose akcentuojama, kad mokymasis turi būti aktyvus, pačiam mokiniui keliant problemas ir ieškant sprendimų, tyrinėjant aplinką, teorinę dalį siejant su praktiniais gebėjimais.

Tuo tikslu 3c klasės mokiniai vyko į KU Botanikos sodą. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Pavasarinės gėles“. Jį parengė ir pravedė Rita Nekrošienė, KU botanikos sodo mokslo darbuotoja ir Liudvika Kuzminčiūtė, asociacijos „Klaipėdoe žalieji“ pirmininkė. Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su anksti pavasarį botanikos sode pražystančiomis gėlėmis, jų savybėmis. Po to vaikai, pasiskirstę komandomis, rinko pavasarinių gėlių dėliones. Vėliau trečiokai vaikščiojo po botanikos sodą ir gyvai susipažino su pirmosiomis pavasario gėlėmis (lauko ir darželio). Smagiausia užsiėmimo dalis – gėlių ieškojimas botanikos sode ir jų fiksavimas nufotografuojant telefonais. Suradusieji daugiausiai vietų, kur auga organizatorių nurodyta gėlė, buvo apdovanoti prizais. Šiuo užsiėmimu buvo norima paskatinti vaikus domėtis Lietuvos krašto augmenija – ją atpažinti, mokėti įvardyti, siekti domėtis Lietuvos gamta.

Ir paiškylavom, ir naujo sužinojom bei pamatėm!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Jolanta Gilvonauskienė