Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su mero pavaduotoja Violeta Riaukienė pakvietė prisidėti prie pavasarinės gerumo akcijos. „Kranto“ antrokėliai taip pat panoro padėti sunkumus išgyvenančioms šeimoms papildyti pietų stalą daržovėmis. Žinią apie akciją „Padovanok dovaną, kuri užauga“ perdavė, pasiūlė prisijungti ir talkino ją vykdant klasės mokinių tėveliai. Vaikai į mokyklą atsinešė įvairių sėklų, daigyklų, žemių ir kibome į darbą.

Mokėmės paruošti žemę sėjai, aptarėme, ko reikia augalams, kad jie galėtų augti, bujoti. Dygstant sėkloms vaikams kilo daugybė klausimų: kodėl vienos sėklytės sudygo greičiau, o kitos vėliau ar visai iš žemės neišlindo, kodėl skiriasi augaliukų lapai, kodėl vieni didesni, o kiti mažesni? Į šiuos klausimus stengėsi patys ir atsakyti.

Daigelių persodinimui panaudojome vienkartines plastikines stiklinaites nuo pieno, indelius nuo jogurto. Tad vaikai suprato, kad galima daiktus panaudoti ne vieną kartą ir taip sumažinti aplinkos taršą.

Su sėklomis ir paūgėjusiais pomidorų, agurkų, cukinijų daigais balandžio 21 dieną išsiruošėme į seniūniją, kur mus pasitiko socialinė darbuotoja Aleksandra Cibulskaja. Susipažinome su seniūnu Sauliumi Bakšinskiu ir seniūnijos paskirtimi. Socialinės darbuotojos vaikus vaišino saldumynais.

Vėliau mokykloje sulaukėme staigmenos – mus aplankė akcijos iniciatorė, mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, kuri įteikė padėką, o vaikus palepino dar ir saldainiais.

Ši akcija mokinukus mokė ne tik atjautos, bet suteikė ir praktinių įgūdžių. Vaikai dabar ir patys užsidegė noru namuose auginti augaliukus.

Mokytoja metodininkė

Rasa Jeriomenkienė