Prasidėjus Nacionalinei bibliotekų savaitei turime nepamiršti ir kraštiečių rašytojų jubiliejų. Šiemet I. Simonaitytei būtų sukakę 120 metų, todėl ne veltui 2017-ieji paskelbti I. Simonaitytės metais. Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Vitalija Valaikė balandžio 27 d. pakvietė aktyviausius, labiausiai literatūra besidominčius aštuntų klasių moksleivius, aplankyti I. Simonaitytės vardu pavadintą Klaipėdos viešąją biblioteką. Čia moksleiviai ne tik sužinojo įdomių faktų apie rašytoją I. Simonaitytę, bet ir turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti ekskursijoje po biblioteką, pamatyti bibliotekos saugyklas ir fondus, kur paprastai skaitytojai nėra įleidžiami. Ekskursijos pabaigoje mokinių laukė interaktyvi viktorina apie I. Simonaitytę. Atsakydami į klausimus, mokiniai turėjo naudotis planšetėmis ir čia pat dideliame projektoriaus ekrane galėjo matyti, kuri komanda pirmauja. Pergalingai viktoriną baigė komanda „Mergos“, buvusi pirmoji tarp 5 dalyvavusių komandų. Įsibėgėjusi Nacionalinė bibliotekų savaitė su neįprastai paminėtais I. Simonaitytės metais suteikė daug gerų emocijų ir įspūdžių.

Bibliotekininkė Vitalija Valaikė