2016 m. rugsėjo 20-25 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo praktikumą „Lietuvos ugdymo įstaigų edukacinių erdvių kokybės gerinimo prielaidos, remiantis Austrijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių patirtimi“, geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūros-konkurso nugalėtojams bei tęstinio projekto „Žaliosios edukacinės erdvės ir gamtos ekspozicijos mokyklų aplinkoje“ dalyviams. Šiuose mokymuose dalyvavo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos atstovas – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Rankelienė, kuri yra aplinkosauginių iniciatyvų, gamtosauginių projektų koordinatorė mokykloje.

Mokymų dalyviai įdomiai ir netradicinėmis formomis pristatė mokyklų, kuriose dirba, edukacines erdves. Apžiūros-konkurso komisijos nariai, mokymų koordinatoriai ir vadovai (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė dr. Ona Motiejūnaitė; LR Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento Neformalaus švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Birietienė; informacinio leidinio „Švietimo naujienos“ vyr. redaktorė Zina Rimgailienė; LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis; LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Stasė Mameniškienė) išklausė, kaip mokymų dalyviai siūlo tobulinti aplinkų vertinimo kriterijus.

Mokymuose informatyviai, profesionaliai, kūrybiškai buvo pristatyti Vienos Hirštėteno gėlių sodai, Kamptalio sodai, UNESCO saugomas Vachau slėnio regionas. Lietuvos įvairių ugdymo įstaigų atstovai išvydo, kokios yra mažų gyvenviečių želdinimo ir tvarkymo tradicijos, bendruomenių požiūris į vientisas erdves tarp visuomeninių (parkų, švietimo įstaigų) ir individualių valdų. Aplankytas Melko vienuolyno prancūziško stiliaus parkas.

Klintinių Alpių nacionaliniame parke buvo pristatyta alpinė flora, aptartos alpinariumų komponavimo taisyklės. Ekskursijoje po Halštatą praktiškai buvo pademonstruota, kaip galima vandens tėkmes pritaikyti edukacinėse erdvėse. Mokymų dalyviai turėjo unikalią galimybę daugiau sužinoti apie vijoklinius augalus, lianas, jų panaudojimą želdynuose, lankėsi Duršteine, kur pristatytos vynmedžių veislės, tinkamos auginti Lietuvoje. Apsilankyta ir Mikulovo mieste – skirtingų tautų ir kultūrų (austrų, čekų, žydų, slovakų, vokiečių) sambūvio vietoje.

Džiugu, kad mokymuose ne tik pristatytos žaliųjų edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje idėjos, bet ir numatytos pasirengimo tarptautinei konferencijai gairės.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Inga Rankelienė

 

Plačiau naujienų portale „Mano Gargždai“>>

 

1 2 3 4 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2016 m. spalio 01 d.