Rugsėjo 10-ąją dieną minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių užkirsti tam kelią. Minint šią dieną mokykloje pertraukų metu vyko trumpametražinių video filmukų peržiūra 5-10 klasių mokiniams, kurios metu mokiniai buvo supažindinti su savižudybių statistika Lietuvoje ir visame pasaulyje, priminta kaip atpažinti žmogų turintį emocinių išgyvenimų bei kaip galima jam padėti. Mokiniams buvo išdalinti lankstinukai su pagalbos telefonų numeriais ir internetinių svetainių adresais.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet nusižudo apie milijonas žmonių. Lietuva – viena iš šalių, kurioje savižudybės skaičius itin didelis. Per metus mūsų šalyje nusižudo daugiau nei 1000 žmonių. Dauguma jų – kaimo gyventojai, vyrai.

Kas 40 sekundžių pasaulyje nusižudo vienas žmogus. Kas 3 sekundės kas nors bando nusižudyti. Kiekviena savižudybė skaudžiai paveikia bent 6 žmones.

Tyrimai rodo, kad net 75 procentų savižudžių apie ketinimą nusižudyti prasitaria šeimos nariams ar draugams, tad labai svarbu išklausyti artimą žmogų ir laiku padėti jam spręsti problemas.

Psichologė A. Buivydienė,

VSPS S. Šakienė,