SDG, puoselėdama socialinės atsakomybės tradicijas, 2008 m. iniciavo akciją „Apsaugokime mūsų ateitį“, kurios metu buvo išdalinti pirmieji pusantro tūkstančio atšvaitų pirmokėliams.

„Kad mažieji mokiniai būtų pastebimi gatvėse, kad nebūtų nelaimių keliuose yra suinteresuoti visi. Ir mes dovanodami atšvaitus norime palinkėti, kad dabartiniai pirmokai būtų ne tik geri mokiniai, bet užaugę taptų gerais darbuotojais ar darbdaviais. Tikimės, kad nuo mažens išmokę pasirūpinti savo saugumu kelyje, užaugę jie bus rūpestingi ir savo darbo vietoje“, - akcijos tikslus tuomet pristatė UAB „SDG“ generalinis direktorius Eduardas Jasas.

Pėsčiųjų, o ypač vaikų, saugumo keliuose svarbą supratome jau tuomet, nes statistika bylojo negailestingus faktus*: 2000 – 2007 m. eismo įvykiuose kasmet nukentėdavo vidutiniškai po 2200 pėsčiųjų. Atšvaitai, tuo metu gana inovatyvi apsaugos priemonė, išties pasiteisino. Jų dalinimo akcijos įgavo pagreitį – kad vaikai dėvėtų atšvaitus, greta socialiai atsakingo verslo, ėmė rūpintis ir valstybinės institucijos: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Kauno apskrities policija ir kt.

Nuo 2008 m. pėsčiųjų, nukentėjusių eismo įvykių metu, ėmė ženkliai mažėti: nuo 2008 m. iki 2014 m. jų skaičius sumažėjo nuo 1700 iki 1100 kasmet, o 2015 m. jau nebesiekė ir tūkstančio.

Per aštuonerius akcijos gyvavimo metus SDG įmonių grupės darbuotojai aplankė 350 mokyklų visoje Lietuvoje, išdalino daugiau nei 30 tūkst. atšvaitų.

Šįmet, devintaisiais akcijos metais, ir vėl išvykstame su atšvaitais. Šį kartą - ne tik į mokyklas, bet taip pat ir į darželius, vaikų globos namus, SOS vaikų kaimus.

Šiais metais rėmėjai UAB „Druskininkų Rasa“ prisijungė prie akcijos pristatydami savo naująjį geriamąjį vandenį Rasa Light Minerals. Kartu sieksime atkreipti dėmesį į saugią ir sveiką gyvenseną, skatindami saugų elgesį kelyje dėvint atšvaitus ir ugdydami sveikus dienos įpročius.

Taip pat dėkojame rėmėjams: Mokymo centras ICan, UAB „Egersund Net“, UAB „Hitra“.

Apsaugokime mūsų ateitį!

*Remiantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenimis

Saulius Nemanius,

UAB „SDG“ Klaipėdos skyriaus direktorius