Jau šeštą kartą per šalį praūžė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“. Per ją šalies gyventojai kviečiami dovanoti vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos biblioteka prisijungė prie akcijos ir pakreipė ją kiek kitu kampu. Bibliotekininkė Vitalija Valaikė, padedant auklėtojoms ir mokytojoms, kvietė akcijoje aktyviai dalyvauti mokinius, siuntė elektronines žinutes tėveliams, o daugiausiai prie akcijos prisidėjusiai klasei žadėjo iškepti ir padovanoti pyragą.

Akcija mokykloje sulaukė didelio dėmesio ir pranoko lūkesčius. Galbūt dėl to, kad akcija vyko prieš didžiąsias metų šventes ir tiek vaikus, tiek jų tėvelius buvo pagavusi geroji Kalėdų dvasia, o gal dėl žadėtojo pyrago, mokyklos biblioteka surinko daugiau nei 100 vaikams skirtų knygų. Dalis jų visiškai naujos, kitos pačių vaikų perskaitytos ir bibliotekai padovanotos, trečios iš mokinių klasėse surinkto piniginio fondo įsigytos.

Aktyviausi dovanotojai kaip ir kasmet buvo pradinių klasių moksleiviai ir jų tėveliai. Tačiau šiemet dovanotojai buvo kaip niekad aktyvūs, atsirado net kelios klasės, kurių padovanotų knygų kiekis skyrėsi visai nedideliu skirtumu. Teko spręsti dilemą, kaip gi padalinti tą vieną pyragą? Džiugu, kad į pagalbą atskubėjo pats mokyklos direktorius Egidijus Žiedas kartu su pavaduotoja ugdymui Inga Rankeliene, kurie pasirūpino, kad pyrago nepritrūktų. Diplomais ir pyragais buvo apdovanotos dvi klasės - 2a klasė su mokytoja Justina Monstavičiene ir 2d klasė su mokytoja Diana Simutiene. Visos kitos akcijoje aktyviai dalyvavusios klasės gavo padėkos raštus, o labiausiai prisidėję vaikai dar ir nekasdienius saldainius.

Akcijos šurmulys jau nutilo, tačiau vis dar girdisi jos atgarsiai, o mažieji mokinukai jau laukia kitų metų, kada vėl galės susigrumti dėl pyrago.

 

Vitalija Valaikė

 

1 2 3 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2017 m. sausio 22 d.