Sausio 3-5 dienomis Klaipėdos rajono pradinių klasių mokinius į edukacinius užsiėmimus pakvietė „Žiniuko mokyklėlė“. Vaikai galėjo dalyvauti net septyniose paskaitose, kurios buvo organizuotos Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje (veiklą koordinuoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Rankelienė; veiklą organizuoja „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojų metodinė grupė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Rankelienė).

Vaikai turėjo galimybę pasirinkti paskaitas pagal savo pomėgius bei interesus.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Vaidutė Mažeikienė integruotame anglų kalbos edukaciniame užsiėmime „Vaivorykštė tavo lėkštėje“ priminė angliškus įvairių vaisių, daržovių pavadinimus, kartu su vaikais sudarė vaisių ir daržovių dienos racioną.

Vyresniosios pradinių klasių mokytojos Vilma Stonkienė ir Diana Simutienė užsiėmime „Sniego gniūžtė“ mokė, kaip galima pagaminti estetišką ir žaismingą kambario puošybos detalę, kuri labai tinka žiemos sezono metu.

Klaipėdos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rima Leonauskienė praktiniame užsiėmime „Padėk sau ir kitam ištikus nelaimei“ rajono pradinių klasių mokinius mokė susitvardyti, ieškoti saugaus sprendimo, rūpintis savo ir kitų saugumu. Realių situacijų analizė padėjo užsiėmimų dalyviams lengviau atpažinti pavojingas situacijas namuose.

Daug teigiamų emocijų suteikė žaislo „Šimtakojo“ kūrimas. „Kranto“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos metodininkės Justina Monstavičienė ir Rima Milkintienė pademonstravo, kaip linksmuoliu kirmėliuku gali virsti sena kojinė. Sukurti vaikų darbai sužavėjo ne vieną.

Daugkartinis pasaulio ir Europos Lotynų Amerikos ansamblių čempionatų finalininkas, buvęs Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ narys, sporto klubo „Apelsinas” zumbos treneris Dovydas Veiverys vaikus kvietė pajudėti ir patirti daug teigiamų emocijų. Užsiėmime vaikai sužinojo, kad zumba – tai treniruotė ir pradedantiesiems, ir pažengusiems; tai paprastos, bet žaismingos choreografijos kombinacijos. Užsiėmime galima buvo pamatyti ne tik šokėjų rūbus, bet ir treniruotėms reikalingas priemones. Visi žvaliai pajudėjo zumbos ritmu.

Žvejai mėgėjai Antanas Algirdas Kaušys, Nedas Kontenis, Vacys Jocys sudomino ne tik jau ne vienerius metus edukacinio projekto veiklose dalyvaujančius rajono mokinius, bet ir „Kranto“ mokyklos darbuotojus. Įstaigos aktų salėje galima buvo išvysti įrankius bei priemones žvejybai, kurie buvo naudojami anksčiau ir kelia susidomėjimą dar šiandien. Vaikams buvo papasakota apie žvejybos rūšis, brakonieriavimo daromą žalą gamtai. V. Jocys su kolegomis parengė užduotį ir mokytojoms – jos turėjo pasirinkti priemones, reikalingas greitam ir kokybiškam žuvies nuvalymui bei įvardinti, kokia žuvis joms yra pateikta. Vaikai žaismingai gaudė žuveles, mokėsi, kaip galima pasiruošti vietą žvejybai, prisiminė saugaus elgesio prie vandens telkinių žiemą taisykles. Buvo labai įdomi ir prasminga paskaita „Prarysiu“.

2017 m. žiemos sesiją užbaigė užsiėmimas „Robotų pasaulis“, kurį vedė VšĮ „Robotikos studija“ direktorius Aurimas Mikužis ir direktoriaus pavaduotojas Mantas Jonušas. Vaikai komandose konstravo ir „kalbino“ draugiškus robotus, kurie judėdami turėjo įveikti kliūtį. „Žiniuko mokyklėlės“ lankytojai veikė susitelkę ir susikaupę, kaip tikri išradėjai.

UAB „Redstena“, jos direktorius Ovidijus Jankauskas, suvokdami netradicinių formų, aktyviųjų ugdymo metodų, vaikų užimtumo svarbą, jau ne vienerius metus remia projekto veiklas.

Džiugu, kad edukacinis projektas sutelkia mokyklos bendruomenės narius, ragina rajono pradinių klasių mokinius tobulėti, įgyti naujų žinių ir įgūdžių.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Inga Rankelienė

 

Foto albumas >>

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Pagrindinis puslapis > Naujienos
......................................................................................................................................................................................................
© 2012 Rasa Jeriomenkienė

Informacija atnaujinta 2017 m. sausio 17 d.