Kaip įveikti scenos baimę, jaudulį kalbant prieš bendraamžių auditoriją? Ar lengva kalbėti užtikrintai, charizmatiškai? Kaip prikaustyti klausytojų dėmesį?

Atsakymus į šiuos klausimus žino oratoriai, dalyvavę anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkurse, gruodžio 1 d. vykusiame Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje. Konkurse dalyvavo dešimties Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, suskirstyti į dvi grupes: 7-8 ir 9-10 (I-II) klasių. 7-8 klasių mokiniai turėjo pristatyti 1-2 minučių kalbą tema „Kas yra tikras draugas?“, o 9-10 klasių − 2-3 minučių kalbą „Asmuo, kuris mane labiausia įkvepia (inspiruoja)“. Mokinių kalbas vertino komisija, kurios nariai buvo LCC tarptautinio universiteto anglų kalbos instituto direktorė G. Ketner, LCC tarptautinio universiteto PRIME instruktorės M. Yoder ir K. Ševcova, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Gotlibienė ir Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė R. Sirutienė.

Komisija vertino oratorių kalbos turinį, žodyno turtingumą, tarimą, balso įtaigumą, gebėjimą bendrauti su auditorija bei kūrybiškumą. 7-8 klasių grupėje pirmą vietą laimėjo Kamilė Mažonaitė iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos (mokytoja S. Mineikienė), antrąją − Laura Ubartaitė iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos (mokytoja R. Anužienė), trečiąją − Gintarė Jauraitė iš Priekulės I.Simonaitytės gimnazijos (mokytoja V. Makaraitė). 9-10 (I-II) klasių grupėje prizininkais tapo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai: pirmą vietą laimėjo Tadas Abartis (mokytoja E.Girgždienė), antrąją − Matas Vilimas, trečiąją – Romanas Olberkis. Matą ir Romaną parengė anglų kalbos mokytoja I. Ulonienė.

Viešojo kalbėjimo konkursas yra netradicinė veikla, ugdanti gabius vaikus. Šio konkurso metu dalyviai gali lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, mokytis pasitikėti savimi, planuoti savo laiką, bendrauti su bendraminčiais bei panaudoti įtikinamą kūno kalbą. Mokiniai, ruošdami savo kalbas, galėjo atskleisti kūrybinius gebėjimus, reikalingus sudominti klausytoją. Tai yra svarbūs įgūdžiai, kurie pravers mokantis mokykloje, studijuojant universitete ar konkrečioje profesinėje veikloje.

Anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkursą organizavo Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, konkurso partneriai: Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Klaipėdos rajono Švietimo centras ir LCC tarptautinis universitetas. Tikimės, kad anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkursas taps tradicija mūsų rajone.

V. Petkienė

Anglų k. mokytoja-metodininkė, renginio organizatorė

Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla