Šiemet dar tik antrąjį kartą vykstantis skaitymo skatinimo konkursas-festivalis „Knygų pelėda“ pritraukė apie 9000 dalyvių iš 56 skirtingų įstaigų, kurios inicijavo per 200 skaitymo skatinimo projektų visoje Lietuvoje. Iš šių projektų buvo išrinkti geriausieji ir 21 mokyklos komandos pakviestos varžytis konkurso-festivalio „Knygų pelėda“ čempionate Vilniuje.

Tarp laureatų pateko ir Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla. Gruodžio 4 d. vykęs finalas atnešė sėkmę Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komandai, ji laimėjo ne vieną nominaciją: komanda pripažinta kaip geriausiai atlikusi namų darbų užduotį bei tapo greičiausiai skaitančia komanda. Ir tai ne viskas – komanda laimėjo pagrindinį prizą – gavo pakvietimus į „One“ nuotykių parką. Mūsiškiai rungėsi 7-8 klasių pogrupyje kartu su Biržų, Pasvalio, Visagino ir Panevėžio komandomis: pristatė namų darbą – raiškaus skaitymo užduotį, sprendė viktorinos klausimus bei dalyvavo greitojo skaitymo rungtyje.

Mokyklai atstovavo: Kamilė Mažonaitė (8a), Ula Valantinaitė (8a), Gabrielė Austynaitė (8b), Erika Dargužytė (7b), Solveiga Danielkutė (8d).

Festivalio dalyviai turėjo galimybę ne tik varžytis tarpusavyje, bet ir pasisemti naujos patirties kūrybinėse dirbtuvėse. Mokiniai mokėsi atrasti knygą teatro, muzikos, reklamos, animacijos bei dailės užsiėmimuose, o mokytojai galėjo kelti kvalifikaciją įvairiuose jiems skirtuose seminaruose.

Vyresnioji bibliotekininkė

Vitalija Valaikė