Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, kuri yra UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklo narė, paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Mokykla atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje kuriant Tolerancijos mozaiką.

Lapkričio 9-20 d. klasių auklėtojai (1b kl. mok. R. Jeriomenkienė, 1d kl. mok. D. Simutienė, 2a kl. mok. L. Petrošienė, 2b kl. mok. V. Milaknienė, 3a kl. mok. R. Smirnovienė, 3b kl. G. Jucienė, 3c kl. mok. V. Mažeikienė, 4b kl. D. Poškienė, 5a kl. mok. A. Remeikienė, 6c kl. mok. V. Žvinklienė, 7c kl. mok. V. Petkienė, 8a kl. mok. G. Ratkus, 9a kl. mok. I. Žukauskienė, 9b kl. mok. D. Kontrimienė) organizavo klasės valandėles, kurių metu paaiškino mokiniams Tolerancijos sąvoką, kalbėjo apie tai, kodėl šis žodis visuomet buvo ir yra aktualus. Priminė, jog ši diena, yra tarptautinė ir minima daugelyje demokratinių šalių, su mokiniais aptarė netolerancijos atvejus mūsų visuomenėje, mokykloje ar klasėje. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: dėliojo gėles-mozaikas iš kamštelių, klijavo gėles-mozaikas iš mažyčių popieriaus skiautelių, iš spalvoto popieriaus klijavo širdelės, saulutės ir gėlytės mozaikas, dėliojo spalvingų rankyčių ir pasaulio mozaikas, dekoravo molinę vazą su makaronais, dėliojo šypsenų mozaiką iš kamštelių, sudėliojo įvairių tautybių žmonių mozaiką ir kt.

Šiais metais mokykla dalyvauja akcijoje „Įsupkime gerumą“. Mokiniai aukoja pinigus, kad Gargždų mieste būtų pastatytos sūpynės neįgaliems vaikams, bei atiduoda įvairius žaislus (dėliones, kaladėles ir kt.) specialių poreikių mokiniams. Manome, kad pagarba kitiems leidžia gerbti ir save patį.

UNESCO koordinatorė

Gargždų „Kranto“ pagr. mokykloje